X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Elon Musk podnosi kursy akcji i przyciąga inwestorów. Skorzystał na tym polski CD Projekt

30.01.2021 17:13
- Tag "#bitcoin" na twitterowym profilu Elona Muska doprowadził w piątek do 14-procentowego wzrostu wartości kryptowaluty, pisze agencja Reuter. I daje przykłady innych aktywów, m.in. akcji polskiej spółki CD Projekt, twórcy Cyberpunka, której akcje poszybowały w górę chwilę po tym, jak napisał o nich na twitterze twórca Tesli.
Elon Musk
Elon Musk Shutterstock.com/Kathy Hutchins

W tym czasie Bitcoin, "jadąc" na tagu Muska, wzrósł w piątek o 10,2%, do 36 901 dolarów.

Mniejsze kryptowaluty, w tym ethereum i XRP, które mają tendencję do poruszania się w parze z bitcoinem, również podskoczyły, odpowiednio o 5% i 8%.

Bitcoin podskoczył w zeszłym roku o ponad 300 procent, gdy zainteresowali się niego więksi inwestorzy z USA i korporacje i osiągnął w zeszłym miesiącu rekord wszechczasów - 42 tys. dolarów.


"Papa Musk" podbija ceny "stonks", czyli akcji, które są tak żartobliwie nazywane w mediach społecznościowych

Tym samym nazwisko najbogatszej osoby na świecie na Twitterze dołączyło do rosnącej listy rzeczy, które warto obserwować, jeśli chodzi o handel akcjami do celów osobistych lub zawodowych, i pojawia się wśród rosnącego znaczenia czatu "WallStreetBets" Reddit, który przyniósł gwałtowne wzrosty akcji GameStop.

To forum również przyciągnęło uwagę Muska, gdy napisał na Twitterze "Gamestonk !!" we wtorek, wraz z linkiem do grupy dyskusyjnej Reddit zajmującej się handlem akcjami, która odpowiada za dotychczasowy wzrost sprzedaży detalicznej gier wideo o 2500 procent.


Natomiast zwolennicy Muska nazywają go czule na forum Reddit "Papa Musk".  Jak pisze agencja, i słusznie, gdyż jego tweety doprowadziły również do skoków innych akcji.

Akcje CD Projekt poszybowały, gdy napisał o nich "Papa Musk"

Agencja daje przykład akcji polskiej spółki CD Projekt, szybko rozwijającego się polskiego producenta gier, którego udziały wzrosły w ostatni czwartek o 16 proc. po tym, jak Musk napisał na Twitterze: "Przy okazji estetyka Cyberpunka jest niesamowita…".  Cyberpunk to sztandarowa gra polskiej firmy.

Podobnie, akcje platformy sprzedaży internetowej Etsy wzrosły o 9% we wtorek, zaraz po tym, jak Musk napisał na Twitterze: "Trochę kocham Etsy".


Reuter przypomina, że akcje jego własnej firmy Tesla spadły w tym tygodniu o 1,2% po wzroście o prawie 700% w ciągu ostatniego roku.Reuter/PR24/jk/dad

Pozorowane wycofanie niemieckiej spółki współpracującej z Nord Stream 2?

27.01.2021 10:17
Firma Bilfinger, która jako pierwsza niemiecka spółka wycofała się z budowy Nord Stream 2, w rzeczywistości już rok temu prawie w pełni wypełniła swoje zobowiązania wobec projektu.

Mateusz Morawiecki w "Handelsblatt": zmniejszenie luki VAT powinno stać się jednym z priorytetów UE

28.01.2021 12:42
Państwa na całym świecie tracą setki miliardów dolarów rocznie na skutek nadużyć podatkowych - pisze premier Mateusz Morawiecki w tekście opublikowanym w czwartek w niemieckim dzienniku ekonomicznym "Handelsblatt", wzywając do "globalnej krucjaty" przeciw uchylaniu się od płacenia podatków.

Powstanie kolejny odcinek trasy Via Carpatia na Podlasiu

31.01.2021 12:13
Na Podlasiu powstanie czwarty odcinek międzynarodowej trasy Via Carpatia. Umowę na jego realizację podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca wybuduje odcinek trasy miedzy miejscowościami Ploski i Haćki.

Szef MON: Grot to polska, sprawdzona broń, która przeszła profesjonalne testy

30.01.2021 10:09
Grot to polska, sprawdzona i uniwersalna broń, która nie jest zawodna, przeszła profesjonalne testy i jest na wyposażeniu wojska. Sądzę, że jest drugie albo nawet i trzecie dno tego, co się dzieje – ocenił na łamach "Super Expressu" szef MON Mariusz Błaszczak.