X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Co dalej z Turowem? Kolejne spotkanie ministrów Polski i Czech

28.09.2021 09:18
Ministrowie środowiska Polski i Czech rozmawiali dziś w Pradze o przyszłości polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Zadeklarowali przyspieszenie trwających od czerwca negocjacji w tej sprawie.
Audio
  • Profesor Ryszard Legutko, podkreślił, że polsko-czeski spór szkodzi całemu naszemu regionowi (IAR)
KWB Turów. Zdjęcie ilustracyjne
KWB Turów. Zdjęcie ilustracyjneLukasz Barzowski/Shutterstock

Polski minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka powiedział, że w trakcie dzisiejszego spotkania obie strony zgodziły się co do potrzeby przyspieszenia procesu negocjacji. - Zgodziliśmy się, że w środę rano nasze zespoły wracają do Pragi i będziemy dyskutować. Zależy nam na szybkim porozumieniu - oświadczył Michał Kurtyka.

Czeski minister środowiska Richard Brabec wyraził zadowolenie z poczynionych postępów. - Te negocjacje nie były i nie są proste. Dziś jednak nawiązaliśmy do postępów poczynionych w piątek podczas rozmów eksperckich. Według mnie i dziś doszło do znacznego postępu - powiedział Richard Brabec.

W rozmowach wzięli też udział samorządowcy. Hetman kraju libereckiego Martin Puta podkreślił, że porozumienie w sprawie Turowa będzie korzystniejsze dla obu państw i mieszkańców terenów przygranicznych niż toczenie sporu przed TSUE. Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski zaznaczył, że deklaracja o przyspieszeniu negocjacji to krok w dobrym kierunku, na który czekają pracownicy kopalni i elektrowni oraz mieszkańcy regionów.


IAR/dad

Wystawa "Pokolenie Baczyńskiego". Prezes IPN: to postacie, w których zapisana jest historia Polski

28.09.2021 09:00
Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można oglądać wystawę "Pokolenie Baczyńskiego". Ekspozycja przedstawia znanych Polaków - pisarzy, poetów, artystów, działaczy - którzy byli pierwszym pokoleniem wychowanym w niepodległej Polsce. Organizator - Instytut Pamięci Narodowej - przygotował trzynaście wersji regionalnych wystawy, które wyruszą w trasę po kraju.

Prezydent Andrzej Duda dla Fox News: w Polsce przestrzegamy praworządności

28.09.2021 08:24
Prezydent Andrzej Duda przekonywał w amerykańskiej telewizji Fox News, że w Polsce przestrzegana jest praworządność, a niektórzy przedstawiciele opozycji rozpowszechniają kłamstwa na temat sytuacji w kraju.