X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa "Pokolenie Baczyńskiego". Prezes IPN: to postacie, w których zapisana jest historia Polski

28.09.2021 09:00
Na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można oglądać wystawę "Pokolenie Baczyńskiego". Ekspozycja przedstawia znanych Polaków - pisarzy, poetów, artystów, działaczy - którzy byli pierwszym pokoleniem wychowanym w niepodległej Polsce. Organizator - Instytut Pamięci Narodowej - przygotował trzynaście wersji regionalnych wystawy, które wyruszą w trasę po kraju.
Audio
  • Rozmowa Ewy Plisieckiej z współautorek wystawy Adamem Hlebowiczem z IPN [posłuchaj]
Wystawa Pokolenie Baczyńskiego
Wystawa "Pokolenie Baczyńskiego"Twitter/IPN

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki mówi, że wystawa pokazuje pokolenie Polaków, którzy byli rówieśnikami polskiej niepodległości. - Widzimy postacie, w których zapisana jest historia Polski. Z jednej strony Polski walczącej, z drugiej strony Polski poetyzującej, bo przecież jednym z patronów tej wystawy jest Krzysztof Kamil Baczyński - mówi prezes IPN.

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie profesor Wojciech Fałkowski mówi, że miejsce, w którym stoi wystawa, jest symboliczne. - Ci ludzie, którzy poświęcili swoje życie państwu polskiemu i narodowi - tacy jak Wanda Półtawska, Helena Marusarzówna czy Stanisław Lem - to są ludzie, którzy z jednej strony tworzyli polską kulturę i polskie sprawy publiczne, a z drugiej strony stanowią wzory - mówi.

Dodaje, że Zamek Królewski w Warszawie jest miejscem szczególnym, bo przypomina o obowiązkach państwowych i ludziach, którzy je realizują.

Goście spotkania otworzyli wystawę w dniu 82. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w roku stulecia urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Ekspozycję w Warszawie będzie można oglądać do 15 listopada. Później wystawa w wersjach regionalnych wyruszy w podróż po Polsce. Informacje o trasie będzie można znaleźć na stronie ipn.gov.pl.

IAR/ho

 


Kinga Berdzik de Ortiz o projekcie „Polki na 7 kontynentach”

26.09.2021 13:50
„Chciałam zobaczyć świat oczami Polek żyjących na wszystkich kontynentach. Mieszkam w Meksyku i ciągle dostaje pytania o to jak się tu żyje, co jemy, jak obchodzimy święta. Dzieląc się swoją wiedzą, postanowiłam porozmawiać z rodaczkami o ich życiu na emigracji” - zaznacza Kinga Berdzik de Ortiz, autorka projektu „Polki na 7 kontynentach”.

Wystawa „Marsz Marsz Polonia” przedstawiająca polską diasporę w USA

26.09.2021 14:30
Wystawa „Marsz Marsz Polonia” będzie czynna od 1 października w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. 82 lata temu została utworzona Służba Zwycięstwu Polski

27.09.2021 14:43
82 lata temu, 27 września 1939 roku, w oblężonej Warszawie została utworzona Służba Zwycięstwu Polski - pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa, która dała początek Państwu Podziemnemu.