X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosjanie żegnają stary rok pikietami

28.12.2019 12:37
W Moskwie opozycja zapowiedziała serię pikiet w obronie więźniów politycznych. Akcja ma być poświęcona głównie tym osobom, które w 2019 zostały aresztowane za udział w demonstracjach, zorganizowanych w obronie konstytucyjnych wolności. Natomiast w Omsku lokalni deputowani zorganizowali antyputinowski happening.
Audio
  • Rosjanie żegnają stary rok pikietami. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Noworoczne dekoracje przy pomniku Włodzimierza Lenina w centrum Moskwy
Noworoczne dekoracje przy pomniku Włodzimierza Lenina w centrum MoskwyPAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Grupa radnych z obwodu omskiego zwróciła się z prośbą do Władimira Putina, aby nie składał Rosjanom noworocznych życzeń. Deputowani stanęli w centrum Omska z plakatami, na których wypisali hasło -"Panie prezydencie 31 grudnia o 23.55 nie trzeba nas pozdrawiać! I tak jesteśmy w szoku od pańskich prezentów". Uczestnicy happeningu wyjaśnili, że tradycyjne życzenia noworoczne, składane przez Władimira Putina pięć minut przed północą rozdrażniają wielu Rosjan i psują im świąteczny nastrój.

"Gdy on zaczyna składać życzenia, to wszyscy zastanawiamy się jakież to prezenty dostaniemy od Władimira Putina w nowym roku i czy uda nam się jakoś przeżyć" - cytuje Radio Svoboda wypowiedź jednej z osób uczestniczącej w antyputinowskiej akcji.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Moskwa demonstracje

BBC: skąd bierze się złość Władimira Putina na Polskę?

27.12.2019 10:42
W ostatnim czasie prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniach z przedstawicielami rosyjskich władz co najmniej pięć razy wspomniał o roli Polski w przededniu i w czasie II wojny światowej - donosi BBC.

Bank Białorusi wprowadził do obiegu monety upamiętniające Stanisława Moniuszkę

27.12.2019 11:25
Bank Narodowy Białorusi wprowadził do obiegu monety okolicznościowe upamiętniające Stanisława Moniuszkę. To swoiste podsumowanie obchodów jubileuszu 200-lecia urodzin polskiego kompozytora.

Ambasador RP przy NATO: antypolskie wypowiedzi Putina bez echa

28.12.2019 11:19
Ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski powiedział, że antypolskie wypowiedzi prezydenta Rosji nie osiągną sukcesu na arenie międzynarodowej.