Polskie Radio
Section05
demonstracje

Sytuacja kobiet w Iranie. "Reżim jest okrutny"

- Pewne procesy zmian i pewnego poszerzania dyskursu na temat kobiecości, miejsca hidżabu i tego typu różnych kwestii, one w Iranie się toczą. Protesty pokazały, że ludzie chcą dużej zmiany, że normy, które narzuca im republika islamska, niekoniecznie są zgodne z normami społeczeństwa - mówi na antenie radiowej Jedynki dr Paulina Niechciał z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Ludwika Włodek społeczeństwo Iran kobieta reżim demonstracje Izrael Strefa Gazy

Protesty rolników. Kropiwnicki: dołączyli do nich bojówkarze

- To jest rzecz niedopuszczalna, żeby, nawet w imię słusznych postulatów, robić taką zadymę. Mam wrażenie, że do rolników, którzy przyszli wyrazić swoje poglądy, dołączyli bojówkarze, którzy postanowili zrobić wielką zadymę w środku Warszawy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Robert Kropiwnicki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Kropiwnicki protest protesty w Warszawie demonstracje rolnictwo rolnicy Grzegorz Osiecki

Protest - jedno z praw człowieka. Co nam wolno podczas demonstracji?

- Na demonstrację można pójść w zasadzie wtedy, kiedy się chce. Jeżeli chodzi o prawo międzynarodowe, protestować może każdy, w dowolnych warunkach i miejscu tak długo, jak zachowuje się pokojowo - wyjaśnia Joanna Rostkowska z Amnesty International Polska. Jakie prawa przysługują nam podczas demonstracji? I jakie czynności mogą podejmować funkcjonariusze policji?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek protest demonstracje prawa człowieka prawo

Protesty rolników. Minister finansów otrzyma raport KAS

Minister finansów Andrzej Domański przekazał, że zlecił Krajowej Administracji Skarbowej przygotowanie dokładnego raportu z sytuacji na polsko-ukraińskiej granicy. Dzisiaj spotka się w tej sprawie z przedstawicielami KAS. W Programie 1 Polskiego Radia minister Domański zapewnił, że pozostaje w kontakcie także z kierownictwem resortu rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Domański rolnicy rolnictwo protest demonstracje Agnieszka Drążkiewicz