X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador RP przy NATO: antypolskie wypowiedzi Putina bez echa

28.12.2019 11:19
Ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski powiedział, że antypolskie wypowiedzi prezydenta Rosji nie osiągną sukcesu na arenie międzynarodowej.
Audio
  • Tomasz Szatkowski o wezwaniu do MSZ ambasadora Rosji w Polsce w zw. z wypowiedziami prezydenta Rosji (Sygnały Dnia/Jedynka)
Tomasz Szatkowski
Tomasz Szatkowski Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W radiowej Jedynce Tomasz Szatkowski mówił, że głównym odbiorcą słów Władimira Putina mogło być społeczeństwo rosyjskie. Podkreślał, że Rosja nie odnosiła ostatnio sukcesów w polityce zagranicznej. - Przypomnę o fiasku spotkania normandzkiego w sprawie przyszłości Ukrainy. Wydawało się, że Rosji uda się 'wycisnąć' z Ukrainy pewne ustępstwa, a do tego nie doszło. Są sankcje, które zostały nałożone przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Są też wyroki europejskich sądów, które zakazują, by gazociągi w Niemczech były zapełnione, zapchane rosyjskim gazem. Jest obecność wojsk amerykańskich w Polsce, jest adaptacja NATO. Te wszystkie kwestie w jakiejś mierze utrudniają dalszą ekspansję rosyjską - zwrócił uwagę.

Posłuchaj
00:33 10151355_2.mp3 W Sygnałach Dnia Tomasz Szatkowski podkreślał, że Rosja nie odnosiła ostatnio sukcesów w polityce zagranicznej (IAR)

 

Tomasz Szatkowski uważa, że fałszujące historię słowa Władimira Putina nie będą miały wpływu na opinię międzynarodową, bo już teraz pojawiły się wypowiedzi wpływowych zachodnich polityków i środowisk, krytykujące to, co powiedział prezydent Rosji. W tym kontekście wymienił m.in. wypowiedź liberalnego europosła Guy Verhofstadta, który napisał, że podważanie tego, że Stalin wszedł w zmowę z Hitlerem i zniszczył Polskę jest "szalone". Według Tomasza Szatkowskiego możliwe jest, że Putin swoje słowa kierował w pierwszej kolejności do rosyjskiego społeczeństwa. - Pytanie, czy głównym odbiorcą nie mają być kręgi wewnętrzne, a to też świadczy o pewnym kryzysie wsparcia dla władzy w Rosji - mówił ambasador.

Władimir Putin stwierdził między innymi, że przyczyną drugiej wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Mówił też, że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Wczoraj Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało ambasadorowi Rosji w Warszawie sprzeciw Polski wobec insynuacji historycznych rosyjskiego rządu. W ubiegłą sobotę MSZ wydało oświadczenie w tej sprawie. "Z niepokojem i niedowierzaniem odnotowujemy wypowiedzi przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej, w tym Prezydenta Władimira Putina dotyczące genezy i przebiegu II wojny światowej" - napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

IAR/dad

Pociski Awangard weszły do służby w rosyjskiej armii. Są utrapieniem USA

27.12.2019 13:51
Na uzbrojenie rosyjskiej armii wszedł hipersoniczny pocisk Awangard. Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szohjgu poinformował prezydenta Władimira Putina, że pierwszy pułk uzbrojony w najnowszy system rakiet strategicznych Awangard jest "w stanie gotowości". Jak wcześniej poinformowano w Strategicznych Siłach Rakietowych, pułk stacjonuje w obwodzie orenburskim.

Powrót z Danii. "Polska rozwija się dynamicznie"

27.12.2019 16:14
Byłem zachwycony dynamizmem z jakim rozwija się Warszawa i cały kraj. No, może poza ścieżkami rowerowymi. Tu liczę na kreatywność włodarzy miast i miejscowości – mówi Maciej Wiśniewski, który wrócił z Danii.

Strajk w KWK "Piast"- najdłuższy strajk stanu wojennego

28.12.2019 10:39
Przez dwa tygodnie 650 metrów pod ziemią ponad tysiąc górników protestowało przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Ich strajk zakończył się po dwóch tygodniach, 28 grudnia 1981 roku.