X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

CBA rozbiło międzynarodowy gang. Grupa wytransferowała z Polski 8,6 mld zł

12.02.2020 10:26
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 18 osób podejrzanych o udział w międzynarodowym gangu. Grupa wytransferowała za granicę co najmniej 8,6 mld złotych. W zatrzymaniach podejrzanych brało udział 300 funkcjonariuszy CBA. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneCBA/ materiały dla mediów

Według wstępnych ustaleń, grupa dokonała przelewów na zagraniczne konta bankowe co najmniej 8,6 mld zł za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej.

- Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie prowadzą od kilku miesięcy postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała poza granice kraju co najmniej 8,6 mld zł. Środki te miały pochodzić z nieuiszczania należności podatkowych, bądź też ich płatności w niepełnym wymiarze - poinformował wydział komunikacji społecznej CBA.

Grupa działała, jako 26 firm zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy, którzy swoją działalność gospodarczą prowadzili głównie na terenie Wólki Kosowskiej. Podejrzani mogli działać w Polsce od 2016 do 2019 roku.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika także, że firmy nie składały sprawozdań finansowych do KRS lub też składały je wykazując dochody i obroty nieporównywalne do wysokości zlecanych transferów pieniężnych.

Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu czynności, trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Jednocześnie prowadzone są przeszukania w ponad 60 mieszkaniach oraz siedzibach firm. 

IAR/PAP/dad

Rosja szpieguje amerykańskiego satelitę. Waszyngton zaniepokojony

11.02.2020 17:45
Dwa rosyjskie sputniki podążają za kosztującym miliardy dolarów amerykańskim satelitą rozpoznawczym, poinformował szef Dowództwa Wojsk Kosmicznych USA.

Białoruś chce, aby Rosja zwróciła zrabowane dzieła sztuki

12.02.2020 09:32
Białoruś upomina się o dzieła sztuki wywiezione w głąb Związku Radzieckiego. Tamtejsze media i politycy podnoszą kwestię zwrotu przez Rosję wartościowych przedmiotów. Chodzi głównie o dzieła, które wywieziono w głąb ZSRR w 1941 roku po ataku Niemiec na Związek Radziecki.

Coraz bliżej startu Funduszu Trójmorza. Trwają negocjacje z inwestorami

12.02.2020 09:51
Fundusz Trójmorza kończy uzgodnienia z doradcami inwestycyjnymi, którzy będą pozyskiwali dla niego inwestorów - poinformowała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego i przewodnicząca rady nadzorczej funduszu. Docelowo środki funduszu mają sięgać 5 mld euro.