X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja zrobiła kolejny krok do powszechnej inwigilacji. Opozycja protestuje

16.06.2020 12:08
W Rosji tysiące kamer będzie obserwować uczniów i nauczycieli. Według rosyjskich mediów niezależnych to kolejny krok władz do powszechnej inwigilacji obywateli. Przeciwko takiemu wykorzystywaniu nowoczesnych technologii protestują obrońcy praw człowieka i opozycja.
Audio
  • Rosyjska prasa: władze zrobiły kolejny krok do powszechnej inwigilacji. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Technologie monitoringu są cały czas udoskonalane, ale ich rozwój może być wykorzystany także w systemach naruszeń wolności obywateli.
Technologie monitoringu są cały czas udoskonalane, ale ich rozwój może być wykorzystany także w systemach naruszeń wolności obywateli.Photo-Mix /pixaba / CC0
Rosyjski dziennik "Wiedomosti" ustalił, że resort oświaty postanowił zainstalować we wszystkich szkołach w Rosji kamery z funkcją rozpoznawania twarzy. Przeciwko śledzeniu ludzi za pomocą kamer i programów komputerowych protestują rosyjscy obrońcy praw człowieka. W trakcie jednego z happeningów, który odbywał się w Moskwie, podkreślali oni, że "nie można człowieka odzierać z prywatności". - Rozpoznawanie twarzy narusza konstytucyjne prawa, ponieważ jest swoistym wtargnięciem w nasze życie prywatne - tłumaczyli uczestnicy happeningu.

Do tej pory taki system uruchomiono w ponad 1600 szkół, a docelowo zaplanowano instalację kamer w 43 tysiącach placówek oświatowych. W rosyjskich miastach działają tysiące kamer, podłączonych do komputerów identyfikujących twarze, w tym prawie 200 tysięcy w samej Moskwie. Według rosyjskiej opozycji, w Rosji powstają bazy danych, które pozwolą na dwudziestoczterogodzinny monitoring każdego, kim są zainteresowane służby specjalne.


IAR/dad

Rosja: Amerykanin Paul Whelan skazany na 16 lat łagru za szpiegostwo

15.06.2020 12:14
Obywatel USA Paul Whelan, oskarżony w Rosji o szpiegostwo, został skazany w poniedziałek na 16 lat pobytu w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Wyrok zapadł przed Moskiewskim Sądem Miejskim, który uznał Amerykanina za winnego szpiegostwa przeciwko Rosji. Wymiar kary jest niewiele mniejszy od żądanych przez prokuratora 18 lat kolonii karnej.

Jacek Czaputowicz: oczekujemy podniesienia jakości nauczania języka polskiego na Litwie

15.06.2020 15:49
Oczekujemy podniesienia jakości i skuteczności nauczania języka polskiego na Litwie, tak by społeczność polska mogła cieszyć się pełnią praw - mówił w rozmowie z dziennikarzami w Wilnie w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Piotr Naimski: jest szansa na zablokowanie dokończenia gazociągu Nord Stream 2

16.06.2020 11:10
Amerykańskie sankcje okazały się skuteczne wobec firm biorących lub chcących wziąć udział w budowie Nord Stream 2, dlatego jest szansa na zablokowanie dokończenia budowy tego gazociągu - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.