X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Tauron powiększy elektrownię fotowoltaiczną w Choszcznie

20.07.2020 16:50
Firma Tauron powiększy swoją elektrownię fotowoltaiczną w województwie zachodniopomorskim o cztery farmy o łącznej mocy 4 megawatów. W całości farma fotowoltaiczna Choszczno I zostanie oddana do użytku w ostatnim kwartale 2020 roku. Koszt inwestycji wynosi 15 milionów złotych.
Audio
  • Rzecznik prasowy Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch podkreślił, że jest to pierwsza instalacja tego typu realizowana przez Tauron (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.pixabay

Rzecznik prasowy Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch podkreślił, że jest to pierwsza instalacja tego typu realizowana przez Tauron. Inwestycja wpisuje się w założenia programu Zielony Zwrot Taurona. - Do 2025 roku planowane są inwestycje w farmy fotowoltaiczne, farmy wiatrowe na lądzie oraz zaangażowanie w morską energetykę wiatrową. Celem Zielonego Zwrotu Turaona jest zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym grupy do 65 procent w roku 2030 - powiedział Łukasz Zimnoch.

W kolejnym etapie elektrownia Choszczno I zostanie rozbudowana o farmy fotowoltaiczne o mocy dwóch megawatów. Dodatkowo firma prowadzi program TAURON PV, którego celem jest budowa instalacji fotowoltaicznych na terenach należących do Grupy. Inwestycja będzie zrealizowana w Jaworznie, Mysłowicach, Stalowej Woli, Trzebini i Kędzierzynie Koźlu. Do 2025 roku Taruon planuje inwestycje w farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 300 megawatów.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: fotowoltanika energia odnawialna

Amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce blisko 63 miliardy dolarów

20.07.2020 17:05
Amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce blisko 63 miliardy dolarów, tworząc prawie 300 tysięcy miejsc pracy. Tak wynika z przygotowanego przez firmę doradczą KPMG raportu "30 lat inwestycji amerykańskich w Polsce".

Konrad Szymański o szczycie UE: bezprecedensowy sukces Polski

21.07.2020 10:33
Mamy bezprecedensowy sukces, Polska jest nie tylko jednym z głównych beneficjentów budżetu wieloletniego UE, ale także należy do największych wygranych funduszu odbudowy - mówił po zakończeniu szczytu UE minister ds. europejskich Konrad Szymański.

PGNiG: wypłata od Gazpromu zmniejszy w II kw. koszty operacyjne o prawie 6 mld zł

21.07.2020 11:32
Wypłata ok. 1,5 mld dol. przez Gazprom w ramach aneksu do kontraktu jamalskiego zmniejszy koszty operacyjne PGNiG w II kwartale o 5,689 mld zł - podała we wtorek spółka. PGNiG poinformowało też o wpłacie 1,1 mld zł tytułem zaliczki na poczet CIT.