X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Swiatłana Cichanouska wezwała prywatny biznes do wsparcia strajku

26.10.2020 14:53
Liderka opozycji białoruskiej Swiatłana Cichanouska wezwała w poniedziałek biznes prywatny, sferę IT, działaczy sportu i kultury do poparcia ogólnokrajowego strajku.
Audio
  • W Mińsku trwa demonstracja emerytów i studentów. Uczestniczy w niej około 5 tysięcy ludzi . To część akcji protestacyjnej w ramach ultimatum liderki opozycji. Swiatłana Cichanouska wezwała prezydenta Aleksandra Łukaszenkę do odejścia ze stanowiska [posłuchaj]
Swiatłana Cichanouska w Brukseli
Swiatłana Cichanouska w BrukseliShutterstock.com / Alexandros Michailidis

Swiatłana Cichanouska zapewniła, że strajki rozpoczęły się w państwowych zakładach pracy i na uczelniach. "Robotnicy państwowych fabryk i przedsiębiorstw, pracownicy transportu, górnicy, wykładowcy i studenci zaczęli strajkować od samego rana" - napisała Cichanouska na serwisie Telegram. Podkreśliła następnie, że strajk w firmach prywatnych byłby przejawem solidarności ze strajkującymi. Wyraziła przekonanie, że "biznes prywatny, wspólnoty religijne, działacze kultury i sportu i pracownicy IT wesprą strajkujących i na jeden dzień wstrzymają pracę". 

Zaapelowała, by poparli oni pracowników Zakładów MAZ, zakładów Grodno Azot, giganta potasowego Biełaruśkalij i MZKT (mińskiej fabryce ciągników kołowych). "Ludzie, którzy zdecydowali się na strajk, potrzebują widzieć, że nie są sami" - przekonywała.

Swiatłana Cichanouska zapewniła też, że strajk "jest kolejnym krokiem Białorusinów ku wolności, zaprzestaniu przemocy i nowym wyborom". 

Liderka opozycji zaznaczyła, że minął termin, w którym Alaksandr Łukaszenka mógł spełnić stawiane przez nią żądania. Cichanouska wysunęła wcześniej ultimatum, w którym wezwała do strajku, jeśli Łukaszenka, przeciwko któremu od sierpniowych wyborów prezydenckich trwają w kraju masowe protesty, nie spełni trzech żądań. Miał on ogłosić swoją dymisję, doprowadzić do całkowitego zaprzestania przemocy na ulicach i do zwolnienia wszystkich więźniów politycznych.

PAP/ks

Zobacz więcej na temat: Białoruś Swiatłana Cichanouska

Białoruska opozycja organizuje demonstrację "Narodowe Ultimatum"

25.10.2020 09:02
Białoruska opozycja zapowiada na dziś kolejnego wielotysięcznego protestu. To 85. dzień powyborczych wieców w Mińsku z żądaniami odejścia Aleksandra Łukaszenki i rozpisania nowych wyborów prezydenckich. Tymczasem Alaksandr Łukaszenka rozmawiał przez telefon z sekretarzem stanu USA Mike'em Pompeo.

Swiatłana Cichanouska wsparła urzędników solidaryzujących się z narodem białoruskim

25.10.2020 15:33
Swiatłana Cichanouska w serwisie społecznościowym Telegram zapewniła o swoim wsparciu dla wszystkich Białorusinów, w tym dla funkcjonariuszy reżimu, którzy wyrażą solidarność z narodem. Dzisiaj mija termin ultimatum, jakie opozycjonistka postawiła Aleksandrowi Łukaszence.

Białoruska milicja użyła granatów hukowych

25.10.2020 20:00
Do masowych zatrzymań demonstrantów doszło w Grodnie, Brześciu i Homlu. Protesty przeciwko rządom prezydenta Aleksandra Łukaszenki odbyły się we wszystkich większych miastach kraju

Na Białorusi strajki w fabrykach i protesty na uczelniach

26.10.2020 12:13
Niezależne białoruskie media informują o rozpoczęciu akcji strajkowych w czołowych zakładach przemysłowych kraju. Zaprzecza temu ministerstwo przemysłu