X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosjanie wspierają finansowo organizacje broniące w zatrzymanych opozycjonistów

23.02.2021 12:15
Rosyjska politolog zebrała 3 miliony rubli, czyli ponad 33 tys. euro dla organizacji udzielających pomocy prawnej zatrzymanym opozycjonistom.
Audio
  • Rosjanie wspierają finansowo organizacje broniące w zatrzymanych opozycjonistów. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Widok na Kreml i sobór Wasyla Błogosławionego podczas opadów śniegu w Moskwie
Widok na Kreml i sobór Wasyla Błogosławionego podczas opadów śniegu w MoskwieEPA / YURI KOCHETKOV

Jekaterina Szulman przez 3 godziny odpowiadała na pytania internautów, a w tym czasie część uczestników dyskusji przelewała pieniądze na specjalne konto. Po niedawnych akcjach protestacyjnych opozycji, do aresztów trafiło ponad 11 tysięcy osób. Części z nich, oprócz kar administracyjnych, grozi również postępowanie karne, które może zakończyć się wysłaniem do łagru.

Rosyjska politolog niezależna Jekaterina Szulman w rozmowie z radiem Echo Moskwy podkreśliła, że wkrótce opozycja może wznowić protesty i wiele osób będzie potrzebowało pomocy prawnej, dlatego postanowiła wesprzeć takie organizacje jak: OVD-Info, Apologia Protestu i "Mediazona". Politolog podkreśliła, że większość darczyńców przekazała kwoty od 800 do 2000 rubli, a ponad 4 tysiące osób wpłaciło po 20 tysięcy rubli.

Wcześniej jeden z rosyjskich fotoreporterów wystawił na internetowej aukcji zdjęcie przedstawiające zamaskowanego policjanta siedzącego obok portretu Władimira Putina, które kupione zostało za 2 miliony rubli. Dochód z tej aukcji również trafił do organizacji udzielających prawnej pomocy zatrzymanym przez policję uczestnikom protestów.

IAR/dad

W Mińsku trwa kolejny proces "za prawdę". Dziennikarce i lekarzowi grozi więzienie

22.02.2021 12:11
Białoruska dziennikarka Kaciaryna Barysiewicz i lekarz Arciom Sarokin mogą trafić do więzienia nawet na trzy lata za opublikowanie danych o stanie zmarłego na skutek pobicia Ramana Bandarenki. Potwierdzili, że był trzeźwy, podczas gdy coś odwrotnego twierdził Alaksandr Łukaszenka.

Niemcy: podpalono samochód pracownika polskiej ambasady w Berlinie

23.02.2021 11:47
Ambasada Polski w Niemczech potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do podpalenia samochodu pracownika tej placówki dyplomatycznej.