X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: członkowie rodzin aresztowanych polskich liderów spotkali się z polskimi dyplomatami w Mińsku

07.04.2021 15:43
Członkowie rodzin polskich aktywistów na Białorusi przetrzymywanych w areszcie spotkali się z polskimi dyplomatami. Rozmowy odbyły się w Ambasadzie Polski w Mińsku. Dziś mijają dwa tygodnie od czasu zatrzymania Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i trojga członków Zarządu Głównego organizacji: Marii Tiszkowskiej, Ireny Biernackiej i Andrzeja Poczobuta.
Audio
  • Białoruś: członkowie rodzin aresztowanych polskich liderów spotkali się z polskimi dyplomatami w Mińsku. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Grafika przedstawiająca Andrzeja Poczobuta i Andżelikę Borys
Grafika przedstawiająca Andrzeja Poczobuta i Andżelikę BorysTwitter/Poland MFA

Weronika Piłuta, córka Ireny Biernackiej z Lidy w rozmowie z Polskim Radiem podziękowała polskim dyplomatom i polskim władzom za zainteresowanie się losem zatrzymanych liderów polskiej mniejszości.

- Czujemy wsparcie i pomoc psychologiczną z polskiej strony. Pan konsul nam powiedział , że warunki w jakich są przetrzymywani są w miarę przyzwoite jak na więzienie - powiedziała Weronika Piłuta. Dodała, że najgorzej jest z otrzymywaniem informacji o bliskich którzy są w areszcie. - Informacje mamy z gazet. Bo jesteśmy odcięci od informacji. Adwokat nic nie mówi. Jedyne co wiemy to to, że mama się trzyma i rozumie, że czas pobytu w areszcie będzie długi. Czym to się skończy na razie nie wiemy - powiedziała córka Ireny Biernackiej.

Weronika Piłuta dodała, że przesyłki dla aresztowanych są w areszcie przyjmowane. Na miesiąc można przekazać do 30 kilogramów rzeczy osobistych i żywności oraz dodatkowo 10 kilogramów owoców i warzyw.


IAR/dad

Michał Dworczyk o sytuacji Polaków na Białorusi: wstrząsające, że dyktator mści się na własnych obywatelach

07.04.2021 11:54
Staramy się pomagać Polakom na Białorusi na tyle, na ile to jest możliwe. To wstrząsające, że dyktator zza wschodniej granicy mści się na własnych obywatelach dlatego, że są innej narodowości - powiedział zef KPRM Michał Dworczyk.

Liderzy Związku Polaków na Białorusi już 2 tygodnie w areszcie w Mińsku

07.04.2021 10:14
Mijają 2 tygodnie od czasu zatrzymania i przewiezienia do aresztu w Mińsku liderów polskiej mniejszości. Aresztowana została Andżelika Borys prezes Związku Polaków na Białorusi i troje członków Zarządy Głównego organizacji Maria Tiszkowska, Irena Biernacka i Andrzej Poczobut. Polscy działacze zostali w ubiegłym tygodniu oskarżeni o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. Jest to związane z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.