X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Liderzy Związku Polaków na Białorusi już 2 tygodnie w areszcie w Mińsku

07.04.2021 10:14
Mijają 2 tygodnie od czasu zatrzymania i przewiezienia do aresztu w Mińsku liderów polskiej mniejszości. Aresztowana została Andżelika Borys prezes Związku Polaków na Białorusi i troje członków Zarządy Głównego organizacji Maria Tiszkowska, Irena Biernacka i Andrzej Poczobut. Polscy działacze zostali w ubiegłym tygodniu oskarżeni o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. Jest to związane z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.
Andrzej Poczobut i Andżelika Borys
Andrzej Poczobut i Andżelika Borys PAP/Artur Reszko & PAP/Paweł Supernak

Roman Jakowlewski, niezależny białoruski publicysta powiedział Polskiemu Radiu, że nie jest zaskoczony aresztowaniem polskich działaczy. - Związek Polaków na czele z Andżeliką Borys to największa niepaństwowa struktura i do tego wpływowa. Widoczne jest, że na Białorusi trwa ograniczanie działalności takich organizacji. A jak wiadomo Związek Polaków to brylant wśród nich. To jest rozpalanie wrogości - mówi ekspert.

Jakowlewski zauważa, że Polacy powinny przygotować się do jeszcze gorszych czasów. - Zapewne pojawią się szpiegowskie skandale. Będą szukać polskich szpiegów. To jest tak jasne, że nie ma żadnych wątpliwości, iż będzie gorzej. Będzie tak jak w czasach stalinowskich. W tym przypadku będzie szukanie polskich szpiegów - mówi komentator.

Roman Jakowlewski ocenia, że kulminacją antypolskich działań białoruskich władz będzie ustanowienie w tym roku 17 września święta państwowego dla upamiętnienia połączenia zachodniej i wschodniej Białorusi po napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.


IAR/dad

Michał Dworczyk o sytuacji Polaków na Białorusi: wstrząsające, że dyktator mści się na własnych obywatelach

07.04.2021 11:54
Staramy się pomagać Polakom na Białorusi na tyle, na ile to jest możliwe. To wstrząsające, że dyktator zza wschodniej granicy mści się na własnych obywatelach dlatego, że są innej narodowości - powiedział zef KPRM Michał Dworczyk.

Precz z okupacją Putina na Krymie. Wstrząsająca relacja Andrija Szczekuna

07.04.2021 12:51
Andrij Szczekun – siedem lat temu koordynował działalność na Krymie symbolu ukraińskiej Rewolucji Godności – Europejskiego Majdanu. Na początku agresji ,,zielonych ludzików” Putina organizował na Krymie demonstracje przeciwko rosyjskim okupantom. Rosyjskie służby specjalne: FSB i GRU uznały go za niebezpiecznego człowieka i postanowiły przeprowadzić porwanie Andrija Szczekuna oraz innych liderów Europejskiego Majdanu  na początku okupacji.