Polskie Radio
Section05
Michał Dworczyk

TK o komisji śledczej. Poseł PSL: zamówienie prezesa PiS

- Jeśli sprawa jest dla Prawa i Sprawiedliwości potrzebna, to Trybunał zbiera się w ciągu kilku dni, a jeśli ważna jest dla Polski, to z kilkuletnim opóźnieniem. Tak niestety działa nasz Trybunał Konstytucyjny - mówił w Polskim Radiu 24 Wiesław Różyński (Polskie Stronnictwo Ludowe), który dyskutował z Michałem Dworczykiem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sylwia Białek Prawo i Sprawiedliwość Michał Dworczyk komisja śledcza komisja śledcza ds. Pegasusa

Polskie Radio 24 Komisja ds. wpływów Rosji. Ważna deklaracja polityka PiS

- Warto będzie poprzeć nową inicjatywę ws. komisji, jeśli projekt będzie dobry - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Dworczyk (PiS). - Nie wyobrażam sobie, żeby komisja jawnie prowadziła prace związane z ustaleniami wpływów rosyjskich służb w Polsce - tłumaczył Sławomir Ćwik (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś POLSKA Rosja szpieg szpiegostwo Polskie Radio 24 Michał Dworczyk polityka

POLSKIE RADIO 24 Niemiecka tarcza nad Europą. "Konkretne znaki zapytania"

- System proponowany przez Niemcy istnieje na razie na papierze, jesteśmy o wiele bardziej zaawansowani w budowie tarczy antyrakietowej - mówił w Polskim Radiu 24 były wiceszef MON, a obecnie poseł PiS Michał Dworczyk, odnosząc się do European Sky Shield. - Dobrze, żeby wszyscy Polacy zadawali to pytanie: czy to, co powiedział Donald Tusk, oznacza, że rezygnujemy z koncepcji obrony przeciwrakietowej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Przemysław Szubartowicz Michał Dworczyk Niemcy Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo

Dworczyk: Bocheński zderzył się z walcem

- PiS w dużych miastach nigdy nie notowało oszałamiających wyników. Trzeba pogratulować Tobiaszowi Bocheńskiemu, że podjął to wyzwanie, i zderzył się z walcem, jakim jest Rafał Trzaskowski - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Michał Dworczyk PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka wybory samorządowe 2024 wybory w Polsce Renata Grochal Rafał Trzaskowski Tobiasz Bocheński Warszawa

Wybory kopertowe. Soboń zabrał głos ws. autentyczności maila

Były wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń zeznał na komisji ds. wyborów korespondencyjnych, że nie może potwierdzić autentyczności wiadomości e-mail, którą miał wysłać 30 kwietnia 2020 r. do ówczesnego szefa KPRM Michała Dworczyka. - Tego typu rozmowa mogła mieć miejsce, bo jest to stan świadomości, który 30 kwietnia oddaje to, co ja wówczas myślałem o sytuacji związanej z wyborami korespondencyjnymi - mówił.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Artur Soboń polityka wybory w Polsce komisja śledcza Sejm Poczta Polska Michał Dworczyk POLSKA

Wybory kopertowe. Komisja śledcza wznowi obrady, tematem wykluczenie Pawła Jabłońskiego

Sejmowa komisja śledcza do spraw wyborów korespondencyjnych wznowi dziś przesłuchanie byłego szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. W planach jest też dyskusja o opiniach doradców w sprawie wykluczenia Pawła Jabłońskiego z PiS z gremium, w związku z podejrzeniem konfliktu interesów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory polityka komisja śledcza wybory w Polsce Michał Dworczyk Paweł Jabłoński

Jabłoński konsultował się z Dworczykiem ws. wyborów kopertowych? Joński: jeżeli to się potwierdzi, to opuści komisję

- Może zdarzyć się tak, że Paweł Jabłoński będzie musiał opuścić komisję śledczą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej i przewodniczący komisji ds. wyborów korespondencyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Dariusz Joński Sylwia Białek Paweł Jabłoński Michał Dworczyk komisja śledcza wybory w Polsce POLSKA polityka

Komisja ds. wyborów korespondencyjnych. Dworczyk: rząd w 2020 r. działał w celu ochrony życia i zdrowia Polaków

Komisja śledcza do spraw wyborów korespondencyjnych przerwała przesłuchanie Michała Dworczyka. Przewodniczący gremium Dariusz Joński przeczytał e-maila, z którego wynika, że członek komisji, poseł PiS Paweł Jabłoński mógł być zaangażowany w proces usuwania z obrotu prawnego decyzji o organizacji wyborów przez Pocztę Polską, podjętą przez ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego. Posiedzenie zostanie wznowione 13 lutego, gdy będą gotowe opinie prawne w sprawie posła Jabłońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020 komisja śledcza Michał Dworczyk polityka

Kto stanie przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych? Joński podał nazwiska

Kolejni świadkowie mają w lutym stanąć przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych. Będą to m.in.: były szef KPRM Michał Dworczyk, marszałek Sejmu minionej kadencji Elżbieta Witek oraz dwie prokurator - Ewa Wrzosek, która wszczęła śledztwo ws. organizacji wyborów w pandemii, i Edyta Dudzińska, która je umorzyła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm komisja śledcza Michał Dworczyk Elżbieta Witek Dariusz Joński Wojciech Hermeliński Państwowa Komisja Wyborcza

Morawiecki, Kaczyński, Sasin. Długa lista polityków, których chce przesłuchać komisja śledcza ds. wyborów kopertowych

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych za przesłuchaniem Jarosława Gowina, Elżbiety Witek, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Mariusza Kamińskiego, Michała Dworczyka i Jarosława Kaczyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza wybory Jarosław Gowin Elżbieta Witek Mateusz Morawiecki Jacek Sasin Mariusz Kamiński Michał Dworczyk Jarosław Kaczyński

Dworczyk: opozycja deklaruje chęć współpracy, ale umowy koalicyjnej nie potrafią przedstawić

- Bez wątpienia 7,5 mln Polaków, którzy w ostatnich wyborach oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość, oczekuje, że PiS zrobi wszystko, by sformować rząd. I takie zadanie, dzięki decyzji prezydenta, otrzyma Mateusz Morawiecki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Michał Dworczyk polityka opozycja PiS Grzegorz Jankowski