Polskie Radio
Section05
Michał Dworczyk

Rosja planowała uroczystości w Warszawie. Dworczyk: to prowokacja wpisana w rosyjską propagandę

- Tego rodzaju przedsięwzięcia trzeba określać jasno, krótko jako rodzaj prowokacji. Chodzi o to, żeby móc negatywnie przedstawiać tę sytuację przede wszystkim na użytek wewnętrzny - tak szef KPRM Michał Dworczyk mówił o pomyśle zorganizowania przez rosyjską ambasadę obchodów 9 maja w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja Warszawa wojna 2022 Michał Dworczyk

PR24 Coraz więcej uchodźców chce podjąć pracę w Polsce. Dworczyk: to efekt wprowadzonego pakietu pomocy

- Bardzo ważny i pozytywny jest fakt, że znaczna część uchodźców (...) chce u nas podjąć pracę. Korzystają oni z rozwiązań ustawowych, (...) które zlikwidowały ograniczenia dla obcokrajowców (...) zarówno w kwestii pracy, jak i dostępu do pewnych świadczeń - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polityka zagraniczna Polski wojna 2022 Ukraina serwis wschodni Michał Dworczyk Dorota Kania pomoc uchodźcy społeczeństwo POLSKA rynek pracy

Kolejny transport humanitarny z Polski dotarł na Ukrainę. Kilkaset ton żywności dla potrzebujących

"Tym razem przekazaliśmy prawie 600 ton długoterminowej żywności dla osób cierpiących z powodu rosyjskiej agresji. Dziękuję Kancelarii Premiera oraz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za sprawną organizację" - napisał na Twitterze minister szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Michał Dworczyk polska pomoc żywność pomoc

Rosja poniesie konsekwencję wstrzymania dostaw gazu do Polski? Szef KPRM: to złamanie umowy

- Rosja będzie musiała ponieść konsekwencje swoich bezprawnych działań - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk o wstrzymaniu dostaw gazu przez Rosję do Polski. - To oczywiście jest złamanie umowy, która zobowiązuje Rosję do dostarczania tego surowca. Polska w tej sytuacji będzie dochodziła swoich praw - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom gaz Rosja bezpieczeństwo energetyka pieniądze umowa POLSKA polityka Michał Dworczyk

Kiedy Polska otrzyma międzynarodową pomoc dla uchodźców? Szef KPRM o szczegółach

- Na razie za wszystkie działania związane z udzieleniem ochrony Ukraińcom płacimy z budżetu państwa - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił jednak, że wkrótce uruchomione zostaną środki międzynarodowe na pomoc uchodźcom. - Stany Zjednoczone zadeklarowały wydzielenie stosunkowo dużych funduszy - dodał Dworczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina uchodźcy polityka USA NATO Michał Dworczyk Stany Zjednoczone

Dworczyk: potrzebna jest presja na państwa zachodnie, to będzie wymagało wiele wysiłku

- Ważne jest wywieranie presji na państwa zachodnie, by podjęły zdecydowane działania względem Federacji Rosyjskiej - o tym mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Zaznaczył, że kraje naszego regionu czeka jeszcze wiele wysiłków w tym zakresie. Pytany o nowelizacje ustawy o pomocy uchodźcom gość Jedynki zaznaczył, że nie są one wykluczone i zawsze jest szansa na znalezienie lepszych rozwiązań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina Katarzyna Gójska Michał Dworczyk

Dworczyk: ostatnie dni to wspaniały przykład solidarności polskiego społeczeństwa z Ukraińcami

- Powstały dziesiątki tysięcy lokalnych inicjatyw organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje, parafie, w ramach których można pomagać na bardzo różne sposoby - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Jedynka Ukraina uchodźcy Michał Dworczyk kancelaria premiera społeczeństwo wojna na Ukrainie pomoc POLSKA serwis wschodni