X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Czeskie media: broń składowana we Vrbieticach miała trafić na Ukrainę

18.04.2021 14:56
Czeskie media donoszą, że broń składowana w magazynach we Vrbieticach miała trafić do Syrii i na Ukrainę. Według czeskiego kontrwywiadu, za wybuchami w składach amunicji, do których doszło 7 lat temu, stały rosyjskie służby.
Audio
  • Czescy politycy komentują najnowsze ustalenia Informacyjnej Służby Bezpieczeństwa. Według kontrwywiadu, za wybuchy w składach amunicji na wschodzie kraju, do których doszło w 2014 roku, odpowiedzialne są rosyjskie służby. Materiał Wojciecha Stobby (IAR)
Media przed ambasadą Rosji w Pradze.
Media przed ambasadą Rosji w Pradze. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Tygodnik Respekt podaje, że eksplozje miały zniszczyć broń i amunicję należące do bułgarskiego biznesmena Emiliana Gebrewa. Miał on dostarczać broń na Ukrainę walczącą z prorosyjskimi separatystami w Donbasie.

Według portalu Seznam Zpravy przyczyną ataku mogło być również to, że broń miała trafić do Amerykanów.

Dziennikarze donoszą, że za ich pośrednictwem amunicję mieli otrzymać syryjscy rebelianci walczący ze wspieranym przez Rosję reżimem Baszara al-Asada.

Czeskie radio publiczne powołuje się na źródła w Informacyjnej Służbie Bezpieczeństwa, która ma analizować obydwie wspomniane wersje wydarzeń. Dziennikarze podają, że policja za bardziej prawdopodobny uznaje jednak wątek syryjski.

W reakcji na najnowsze ustalenia kontrwywiadu, Czechy wydaliły wczoraj 18 rosyjskich dyplomatów zidentyfikowanych jako oficerowie rosyjskich służb specjalnych.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Ukraina Czechy

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy: rośnie ryzyko użycia siły militarnej przez Rosję

15.04.2021 12:11
Analiza sytuacji bezpieczeństwa wokół Ukrainy świadczy o rosnącym ryzyku użycia siły militarnej przez Federację Rosyjską - oświadczył w środę naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy Kyryło Budanow.

Czechy wydalają rosyjskich dyplomatów. Rzeczniczka MSZ Rosji: "dobrze wiedzą", jakie będą tego skutki

18.04.2021 11:12
Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała komentując zapowiedziane przez władze czeskie wydalenie dyplomatów rosyjskich, że Czechy "dobrze wiedzą", jakie będą skutki tego kroku. Czeski premier Andrej Babisz oraz wicepremier, szef MSW i p.o. ministra spraw zagranicznych Jan Hamaczek poinformowali w sobotę o wydaleniu z Czech 18 rosyjskich dyplomatów, którzy zostali zidentyfikowani jako oficerowie służb specjalnych Rosji.

Rosja przerzuca kolejne okręty na Morze Czarne

18.04.2021 14:18
Dwa rosyjskie okręty desantowe, które w sobotę przepłynęły przez Bosfor, wpłynęły w niedzielę na Morze Czarne - podał portal Gazeta.ru. Oczekiwane są dwa następne. Na Morzu Czarnym jest już 15 mniejszych jednostek, które przybyły z Morza Kaspijskiego.