X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Litwie wracają do funkcjonowania restauracje i kawiarnie

22.04.2021 07:51
Na Litwie od czwartku kolejne poluzowanie ograniczeń. Funkcjonowanie wznowią restauracje i kawiarnie, ale tylko pod pewnymi warunkami.
Audio
  • Na Litwie od dziś czynne będą restauracje i kawiarnie. Materiał Kamila Zalewskiego
Klienci przy kawiarnianym stoliku
Klienci przy kawiarnianym stolikuFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Lokale gastronomiczne mogą od czwartku świadczyć usługi dla klientów na zewnątrz w ramach tzw. ogródków kawiarnianych. Przy jednym stoliku będą mogły siedzieć tylko dwie osoby, chyba że są to członkowie jednego gospodarstwa domowego. Stoliki muszą być oddalone od siebie przynajmniej o dwa metry. Zabroniona będzie samoobsługa i używanie przedmiotów wielokrotnego użytku, których nie da się wyczyścić czy zdezynfekować.

Władze Wilna już zapowiedziały, że w związku z tym, iż z usług kawiarni i restauracji będzie można korzystać tylko na zewnątrz, ograniczony zostanie ruch samochodów m.in. na Starym Mieście. Litewska stolica, podobnie jak przed rokiem, ponownie chce zmienić się w jedną z największych kawiarni na świeżym powietrzu.

Od początku tygodnia na Litwie otwarte są sklepy w dużych centrach handlowych oraz kina i teatry. Pod koniec miesiąca funkcjonowanie wznowią też kluby sportowe i baseny.

Litewski rząd łagodzi ograniczenia, mimo że od kilkunastu dni notowany jest wzrost zakażeń koronawirusem. Wczoraj patogen został stwierdzony u 1113 osób. W ciągu ostatnich 14 dni liczba zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców wynosi prawie 517.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus Litwa COVID-19

76. rocznica zdobycia Bolonii przez Polaków i Brytyjczyków

21.04.2021 15:52
W Bolonii uczczono pamięć polskich i brytyjskich żołnierzy. 21 kwietnia mija 76 rocznica zdobycia miasta. W uroczystościach wzięła udział między innymi córka dowódcy II Korpusu Polskiego ambasador Anna Maria Anders.

Polskie F-16 uczestniczyły w przechwyceniu rosyjskich samolotów

21.04.2021 16:06
Polskie F-16 uczestniczyły w przechwyceniu rosyjskich samolotów wojskowych nad Morzem Bałtyckim. Poinformowała o tym kwatera główna Sojuszu Północnoatlantyckiego.