X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Amerykańscy prokuratorzy federalni na celowniku rosyjskich hakerów

31.07.2021 08:59
Rosyjscy hakerzy, w ramach zakrojonej na szeroką skalę kampanii cyberszpiegostwa, włamali się w ub. r. do skrzynek mailowych szeregu znanych prokuratorów federalnych - poinformował w piątek resort sprawiedliwości USA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneMaksim Shmeljov/Shutterstock

Według resortu, ok. 80 proc. kont e-mailowych wykorzystywanych przez pracowników czterech biur prokuratorskich w Nowym Jorku zostało zhakowanych.

W całym kraju w większym lub mniejszym stopniu miało zostać zhakowanych 27 biur prokuratorów federalnych, w ramach kampanii znanej pod kryptonimem SolarWinds - twierdzi Departament (ministerstwo) Sprawiedliwości. Zhakowane przez Rosjan miały zostać m. in. biura prokuratorów w Los Angeles, Miami i Waszyngtonie.

W opublikowanym oświadczeniu resort ocenił, że ataków tych dokonano w okresie od 7 maja do 27 grudnia 2020 r.

Operacja SolarWinds

Pierwsze doniesienia o operacji SolarWinds ujrzały światło dzienne w połowie grudnia ub. r. Informowano wówczas o atakach na dziesiątki firm prywatnych i organizacji badawczo-analitycznych a także na co najmniej dziewięć agencji federalnych.

Administracja prezydenta Bidena ogłosiła w odpowiedzi, w kwietniu br., sankcje wobec Rosji, w tym wydalenie kilkunastu rosyjskich dyplomatów. Zarzucono wówczas Rosji także mieszanie się w amerykańskie wybory prezydenckie w 2020 r. Moskwa stanowczo odrzuciła te zarzuty.

Jak powiedziała agencji Associated Press Jennifer Rodgers z Wydziału Prawa uniwersytetu Columbia, która była prokuratorem federalnym w Nowym Jorku, wysyłane maile często zawierały poufne i wrażliwe informacje, np. nazwiska informatorów oraz planowane posunięcia i strategie. 


PAP/dad

Kreml: aktywność NATO u granic Rosji każe nam zapewniać sobie bezpieczeństwo

29.07.2021 14:35
Aktywność NATO przy granicach Rosji zmusza ją do podejmowania działań w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa - powiedział w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując trwające w Gruzji manewry Agile Spirit z udziałem żołnierzy NATO.

Saryusz-Wolski: konstytucje państw członkowskich stoją ponad prawem UE

30.07.2021 08:49
Konstytucje państw członkowskich stoją ponad prawem UE. Cała mantra KE, że wyższość prawa unijnego jest oczywista, nie jest zapisana w traktacie unijnym. To próba zawłaszczania przez KE kompetencji, których ona nie ma - stwierdził europoseł Jacek Saryusz-Wolski z PiS.

Aleksander Łukaszenka: w razie potrzeby na Białorusi rozmieścimy wojska Rosji

30.07.2021 15:18
Aleksander Łukaszenka zapowiedział, że jeśli zajdzie taka konieczność, to na Białorusi zostaną rozmieszczeni rosyjscy żołnierze. Na naradzie w Mińsku z urzędnikami szczebla centralnego i lokalnego zaznaczył, że jednak na razie nie ma takiej potrzeby.