Redakcja Polska

Dzień Dziecka w Borodziance. Mateusz Morawiecki spotkał się z rodzinami dotkniętymi wojną

01.06.2022 14:47
"W Borodziance na Ukrainie spotkałem się z dziećmi i rodzinami dotkniętymi wojną. Bardzo bym sobie życzył, by to był dla nich ostatni taki dzień dziecka, a następny mogli już spędzić we własnych domach i kraju, w którym panuje pokój" - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.
Audio
  • Ukraina: Mateusz Morawiecki otworzył miasteczko dla ofiar Rosjan w Borodziance. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Mateusz Morawiecki: w Borodziance na Ukrainie spotkałem się z dziećmi i rodzinami dotkniętymi wojną
Mateusz Morawiecki: w Borodziance na Ukrainie spotkałem się z dziećmi i rodzinami dotkniętymi wojnąKrystian Maj/KPRM

W środę premier Morawiecki i wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin wzięli udział w otwarciu miasteczka kontenerowego dla mieszkańców Borodzianki pod Kijowem, którzy stracili swoje domy w wyniku rosyjskiej inwazji. Ośrodek przeznaczony dla około 350 osób został zbudowany przez Polską Grupę Zbrojeniową.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w Borodziance spotkał się z dziećmi i rodzinami dotkniętymi wojną, "które straciły swoje domy i którym Polska udziela wsparcia humanitarnego".

"Bardzo bym sobie życzył, żeby to był dla nich ostatni taki dzień dziecka, a następny mogli już spędzić we własnych, bezpiecznych domach - w zupełnie innej rzeczywistości i kraju, w którym panuje pokój. Zróbmy wszystko, by stało się to jak najszybciej!" - napisał szef rządu.


PAP/PR24/dad