Redakcja Polska

Ukraina apeluje do ​​białoruskich żołnierzy, by nie stawali po stronie rosyjskich zbrodniarzy

20.07.2022 16:33
W ostatnich dniach na pograniczu Białorusi z Ukrainą intensywnie operowały wojska białoruskie w ramach zarządzonych przez Aleksandra Łukaszenkę ćwiczeń. W związku z rosnącym ryzykiem ataku, Siły Zbrojne Ukrainy zaapelowały do ​​żołnierzy Białorusi aby nie przystępowali do wojny po stronie rosyjskich okupantów i nie realizowali zbrodniczych rozkazów dowództwa.
Wojna na Ukrainie. Rosjanie codziennie tracą sprzęt i ludzi
Wojna na Ukrainie. Rosjanie codziennie tracą sprzęt i ludziPAP/AA/ABACA

Jest prawdopodobne, że armia białoruska może przystąpić do wojny po stronie rosyjskich okupantów. Dlatego też Departament Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował nagranie z apelem do Białorusinów. "Zostań w domu. Nie stosuj się do zbrodniczych rozkazów. Nie czyń naszych narodów wrogami. Twoja przyszłość i przyszłość Twoich dzieci zależy tylko od Ciebie"- głosi apel w nagraniu.

Póki co na terytorium Białorusi nie wykryto żadnych oznak formowania się grup ofensywnych, które miałyby ruszyć na Ukrainę z północy. Ukraińscy obrońcy jednak przez całą dobę zajmują się umacnianiem pozycji obronnych na północy kraju i są gotowi na wszelkie zagrożenia.


24tv.ua/dad

Zobacz więcej na temat: wojna na Ukrainie Ukraina

Media: Scholz bezczynny ws. dostaw broni na Ukrainę. Umowa z Polską dot. czołgów na skraju niepowodzenia

20.07.2022 14:08
"Kanclerz obiecał ciężką broń, ale do tej pory prawie nic nie zostało dostarczone na Ukrainę. Na liście dostarczonej broni ciężkiej znajduje się tylko siedem samobieżnych haubic. Żaden kraj nie ma większej luki pomiędzy zobowiązaniami a dostawami. Opozycja jest niezadowolona" - pisze gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung". "Natomiast Ringtausch z Polską, który miał zastąpić prawie 300 czołgów T-72 (dostarczonych przez Polskę Ukrainie - przyp.red.), jest najwyraźniej na skraju niepowodzenia" - dodano.

Polskie drony Warmate dla ukraińskiego wojska. Ruszyła zbiórka pieniędzy

20.07.2022 14:37
Portal Defence24 zainicjował zbiórkę na zakup 20 dronów z pakietem szkoleniowym oraz serwisem gwarancyjnym dla ukraińskiego wojska. To nie tylko pomoc Ukrainie, lecz - zaznacza portal - również promocja polskiego przemysłu zbrojeniowego.