Redakcja Polska

Rosja zaatakowana ukraińskim dronami. To kolejna taka akcja

29.01.2024 11:09
Ukraińskie drony w poniedziałek nad ranem zaatakowały trzy rosyjskie obwody. Niezależne serwisy internetowe podały, że bezzałogowce eksplodowały w rejonach Biełgorodu i Rostowa, w pobliżu rosyjsko - ukraińskiej granicy. Bezzałogowa maszyna spadła także w pobliżu rafinerii, w obwodzie jarosławskim.
Niezależne media: atak drona na rafinerię w Jarosławiu
Niezależne media: atak drona na rafinerię w JarosławiuSztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Jarosław leży około 270 kilometrów na północ od Moskwy. Serwis internetowy Mash napisał, że bezzałogowiec spadł na terytorium rafinerii "Sławniet-JANOS" i wywołał pożar. Ogień został ugaszony.

To pierwszy, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przypadek ataku w obwodzie jarosławskim. Podobne zdarzenia odnotowano w obwodach rostowskim i biełgorodzkim. Ten ostatni od miesiąca jest regularnie ostrzeliwany przez ukraińską armię za pomocą artylerii i rakiet.

W ubiegłym tygodniu w pobliżu Biełgorodu został zestrzelony rosyjski transportowiec Ił-76. Kijów podał, że samolotem przewożono rakiety S-300. Natomiast Moskwa oświadczyła, że lecieli nim ukraińscy jeńcy wojenni. Do tej pory Rosja nie przedstawiła dowodów potwierdzających tę wersję.

IAR/dad

Ukraińskie służby wykryły wielomilionową korupcję przy zakupach uzbrojenia

28.01.2024 12:40
Ukraińskie służby poinformowały o wykryciu korupcji i defraudacji państwowych pieniędzy przy zakupie amunicji dla wojska. W proceder mają być zamieszani wysocy rangą urzędnicy ukraińskiego ministerstwa obrony. Mieli wyprowadzić z budżetu państwa równowartość 160 milionów złotych.

Armia rosyjska rekrutuje młodych Białorusinów do szkół wojskowych w Rosji

28.01.2024 13:03
Armia rosyjska rozpoczęła rekrutację młodych Białorusinów do szkól wojskowych w Rosji - powiadomiło ukraińskie Centrum Oporu Narodowego.

Kosmetyczny gigant Avon wciąż aktywnie działa na rynku rosyjskim

28.01.2024 17:14
Amerykańsko-brytyjski gigant kosmetyczny, firma Avon, wciąż aktywnie działa na rynku rosyjskim, rekrutując nowych agentów sprzedaży i kontynuując produkcję w ogromnej fabryce w regionie moskiewskim - ujawniła w niedzielę brytyjska stacja BBC.