Redakcja Polska

Dwa NATO-wskie Mirage przechwyciły rosyjski samolot na północ od Polski

01.03.2024 13:38
Dwa francuskie samoloty Mirage 2000-5 przechwyciły rosyjski samolot transportowy An-72 na wodach międzynarodowych na północ od Polski - poinformowało w piątek Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO.
Francuski MIrage przechwycił rosyjski samolot
Francuski MIrage przechwycił rosyjski samolotŹródło: x.com/NATO Air Command @NATO_AIRCOM

"Zobaczcie, jak wyglądało przechwycenie wczoraj przez dwa francuskie Mirage 2000-5 dwóch rosyjskich samolotów Su-30-M nad Morzem Bałtyckim" - napisano, zamieszczając nagranie z tej akcji.

"Bezpośrednio po tym francuskie myśliwce otrzymały zadanie wykonania nowej misji. Przechwyciły rosyjski An-72 lecący nad wodami międzynarodowymi na północ od Polski" - dodało dowództwo


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja NATO

Szturm Rosjan na wschodzie Ukrainy. Sytuacja ukraińskich wojsk na zachód od Awdijiwki "wyjątkowo trudna"

29.02.2024 17:44
Ukraińskie wojska toczą zacięte walki z przeważającymi siłami rosyjskimi, które ponoszą duże straty w ludziach i sprzęcie, ale nadal atakują, odnosząc czasami sukcesy na niektórych odcinkach frontu – oświadczył w czwartek naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski.

Litwa zamknęła dwa przejścia graniczne z Białorusią

01.03.2024 09:11
O północy czasu lokalnego (godzina 23.00 w Polsce) Litwa zamknęła dwa przejścia graniczne z Białorusią. Zdaniem Wilna, jest to konieczne, aby zapobiegać obchodzeniu sankcji przez Mińsk.

"Daily Telegraph": Rosja planuje zwiększać napływ imigrantów z Afryki do Europy

01.03.2024 12:43
Rosja wykorzystuje prywatne milicje do kontrolowania szlaków migracyjnych w Afryce, aby zwiększać napływ nielegalnych imigrantów do zachodniej Europy w korzystnych dla siebie momentach, np. przed wyborami - zaalarmował w piątek brytyjski dziennik "Daily Telegraph", powołując się na źródła wywiadowcze.