Redakcja Polska

Ambasador Brzezinski złożył Polakom życzenia świąteczne

31.03.2024 09:54
Z okazji Świąt Wielkanocnych ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski złożył Polakom życzenia spokoju i wspaniałych, rodzinnych chwil. Niech piękne polskie świąteczne tradycje przyniosą nam prawdziwą radość i napełnią nas optymizmem - napisał Brzezinski.
Świąteczna dekoracja w jednym z mieszkań w Warszawie w Wielką Sobotę. Trwają obchody Triduum Paschalnego.
Świąteczna dekoracja w jednym z mieszkań w Warszawie w Wielką Sobotę. Trwają obchody Triduum Paschalnego. PAP/Szymon Pulcyn

"Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Państwu spokoju i wspaniałych, rodzinnych chwil oraz jak najwięcej kontaktu z odradzającą się na wiosnę przyrodą. Niech piękne polskie świąteczne tradycje przyniosą nam prawdziwą radość i napełnią nas optymizmem" - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Mark Brzezinski Wielkanoc USA

Szkoci z podziwem patrzą na polskie tradycje wielkanocne

31.03.2024 09:00
Ksiądz Piotr Krakowiak w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy opowiada o tradycjach i nastrojach jakie panują w polonijnych domach w Szkocji.

Jajko, woda, ogień, zielona gałązka - symbole Wielkiej Soboty i Wielkanocy. Co oznaczają?

30.03.2024 13:04
Święta Wielkiej Nocy są pełne symboli związanych z obrzędami słowiańskimi i kościelnymi. Do najbardziej popularnych należą baranek, jajko i zajączek. Baranek symbolizuje Chrystusa i jego odkupienie grzechów, zaś zajączek to nowe życie.

Ambasador Ukrainy: niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi Polskę i Ukrainę

30.03.2024 16:58
Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz złożył Polakom życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. "Niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi Polskę, Ukrainę i prowadzi nas ku zwycięstwu" – podkreślił.