X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Powrót do ojczyzny za głosem serca

21.01.2020 22:03
"Z każdym rokiem tęskniłam coraz bardziej. Za rodziną, znajomymi z lat młodości, za polską kulturą. Teraz cieszymy się każdą chwilą obecności w kraju" - mówi Agata Michalska.
Audio
Agata Michalska uczestniczy w akcji Niepodległa
Agata Michalska uczestniczy w akcji "Niepodległa" Foto: Agata Michalska

Ta podróż do Polski trwała 15 lat. Agata Michalska nie sądziła, że atrakcyjna oferta pracy w Koninie, dla której opuściła Warszawę, będzie pierwszym etapem wieloletniej emigracji.

Zaczęłam pracę jako grafik w międzynarodowej firmie i tam poznałam mojego przyszłego męża, Holendra – wspomina. Dla niego życie w Koninie, gdzie prawie nikt nie mówił po angielsku, było trudne. Wyemigrowałam za nim do Holandii, po drodze była jeszcze Szkocja, a później kompromis małżeński – zamieszkaliśmy w Niemczech.

Z każdym rokiem tęskniłam coraz bardziej. Za rodziną, znajomymi z lat młodości, za polską kulturą. Teraz cieszymy się każdą chwilą obecności w kraju, mąż odnajduje się w Warszawie. Jest dobrze – podkreśla z uśmiechem w głosie gość audycji Kierunek: Polska.

O podróży i powrocie za głosem serca opowiada Agata Michalska. Zaprasza Małgorzata Frydrych.