X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. „Wracajcie, to jest kraj dla młodych ludzi”

25.03.2020 12:42
Franciszek Wiśniewski po 13 latach w Irlandii przyznaje, że po powrocie do kraju największą trudność sprawia mu… język polski. „Od 7. roku życia posługuje się przede wszystkim językiem angielskim. W szkole, wśród rówieśników, a nawet w rozmowach z dziećmi polskich emigrantów” – tłumaczy gość audycji "Kierunek: Polska".
Audio
  • Kierunek: Polska. „Wracajcie, to jest kraj dla młodych ludzi”
Widok na Warszawę
Widok na WarszawęFoto: Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

„Nie planowałem powrotu do Polski. Byłem wręcz temu pomysłowi przeciwny, kiedy rodzice poinformowali mnie, że planują przeprowadzkę do ojczyzny” – przyznaje Franciszek Wiśniewski. „Do Polski przyjeżdżałem na wakacje, ale moje życie było osadzone w Irlandii. Podczas ostatnich wakacji postanowiłem zmierzyć się z polskim rynkiem pracy i wówczas zrozumiałem, że Polska to jest kraj dla młodych ludzi. Tu mogę się rozwijać. I zostałem” – wyjaśnia emigrant.

O emigracji do Irlandii widzianej oczami dziecka i o powrocie do Polski jako dorosła osoba opowiada Franciszek Wiśniewski.

Do wysłuchania audycji z cyklu "Kierunek: Polska" zaprasza Małgorzata Frydrych.