X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej: przywróciliśmy pierwotny sens słowa "solidarność"

29.05.2020 09:00
Wśród wielu zadań Fundacji Solidarności Międzynarodowej pojawił się nowy cel – walka z pandemią. Fundacja zorganizowała szereg akcji pomocowych dla Mołdawii, Białorusi i Ukrainy. W wielu szpitalach tych państw jest wykorzystywany sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej ufundowane przez fundację.
Audio
  • Prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej: nasze motto to "Człowiek, do człowieka". Przygotował Wojciech Jankowski
Rafał Dzięciołowski
Rafał DzięciołowskiFot.: Wojciech Jankowski

Prezes Rafał Dzięciołowski uważa, że ważne jest abyśmy przypomnieli sobie o znaczeniu słowa, które jest w nazwie fundacji. - Udało nam się przywrócić ten pierwotny sens słowa "solidarność", bo do tej pory to zostało obudowane taką ilością projektów, ideologii, że gubiliśmy to, co najważniejsze: "człowiek do człowieka" – wyciągnięta ręka i odpowiedź na potrzeby i zagrożenia drugiego człowieka  - tłumaczył prezes fundacji.

Fundacja Solidarności Międzynarodowej (FSM) prowadzi działania w zakresie współpracy rozwojowej na rzecz innych państw. Kładzie nacisk na wspieranie przemian demokratycznych, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, zasady dobrego rządzenia, rozwój lokalnej demokracji, przekazywanie doświadczeń transformacji gospodarczej i ustrojowej, wolne media, organizacje broniące praw człowieka. Obszarem priorytetowym dla działań FSM są kraje Partnerstwa Wschodniego: Białoruś, Ukraina, Mołdawia, Gruzja, Armenia i Azerbejdżan.

Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

dad