X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Jak epidemia zmienia powroty do ojczyzny?

03.06.2020 14:25
Codzienność po powrocie do kraju w czasach epidemii to również troska i niepokój o bliskich. - Zamknięto granice, odwołano loty, i z dnia na dzień, ja i syn zostaliśmy w Polsce, a mój mąż, Włoch, w Padwie. Komunikacja przez Internet, telefon nie zastąpi obecności - zauważa Zofia Mackiewicz.
Audio
  • Kierunek: Polska. Jak epidemia zmieniła powroty do ojczyzny?
Widok z tarasu. Zofia Mackiewicz w domowym biurze w Puszczy Augustowskiej.
Widok z tarasu. Zofia Mackiewicz w domowym biurze w Puszczy Augustowskiej.Foto: Zofia Mackiewicz

Powroty do ojczyzny mogą być zaskakujące. Przekonała się o tym Zofia Mackiewicz. Polka zostawiła za sobą urokliwą Padwę by delektować się pięknem przyrody w Puszczy Augustowskiej. Zamieszkała w domu na skraju lasu, zawarła nowe przyjaźnie, znalazła lokalnie pracę adekwatną do kompetencji. Jeszcze jesienią realnym problemem było przygotowanie opału na zimę.

Z wiosną wszystko się zmieniło. - Ta epidemia chyba każdemu pokrzyżowała plany - przyznaje bohaterka audycji "Kierunek: Polska". - Już wiem, że moja umowa, jak większość umów terminowych, nie zostanie przedłużona. Z grupą przyjaciół założyliśmy stowarzyszenie Przytulasy i planowaliśmy otworzyć Leśne Przedszkole. Plan był dopięty, teraz zaczynamy organizować się w nowych realiach. Najtrudniej o granty, sytuacja ekonomiczna wstrzymała wiele dobrych pomysłów - przybliża Zofia Mackiewicz.

Codzienność po powrocie do kraju w czasach epidemii to również troska i niepokój o bliskich, którzy zostali we Włoszech. - Zamknięto granice, odwołano loty, i z dnia na dzień, ja i syn zostaliśmy w Polsce, a mój mąż, Włoch, w Padwie. Komunikacja przez Internet, telefon daje informacje ale nie zastąpi obecności - zauważa Polka.

O powrotach do kraju w czasach epidemii z Zofią Mackiewicz rozmawia Małgorzata Frydrych.