X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie kanały będą nadal dostępne w telewizji naziemnej na Wileńszczyźnie

17.03.2021 11:58
Polskie kanały telewizyjne będą nadal dostępne na Wileńszczyźnie. Litewskie ministerstwo komunikacji o kolejne trzy lata przedłużyło umowę na ich retransmisję w systemie cyfrowej telewizji naziemnej.
Audio
  • Polskie kanały telewizyjne będą nadal dostępne na Wileńszczyźnie. Materiał Kamila Zalewskiego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Goran Bogicevic/ Shutterstock

Polacy, którzy mieszkają na Wileńszczyźnie oraz w rejonach solecznickim i święciańskim, w dalszym ciągu będą mieli dostęp do takich kanałów jak TVP Wilno, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Info czy Power TV i Nuta TV. "To dobra wiadomość dla mieszkańców południowo-wschodniej Litwy" - mówi cytowany w komunikacie minister komunikacji Marius Skuodis. - Telewizja Polska z ogromną radością przyjęła informację, że rząd litewski ponownie ogłosił konkurs na dofinansowanie polskich kanałów na Litwie - mówił w TVP Wilno Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji Telewizji Polskiej. Polskie kanały na Litwie są nadawane od trzech lat. Stanowią nie tylko narzędzie do nauki poprawnej polszczyzny, ale są też alternatywą dla rosyjskiej propagandy. Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez litewski resort komunikacji wynika, że większość mieszkańców Wileńszczyzny często ogląda przynajmniej jeden polski kanał. Koszt retransmisji pięciu kanałów wynosi trzysta tysięcy euro rocznie.

Z kolei na Suwalszczyźnie w Polsce, gdzie mieszka liczna mniejszość litewska, w telewizji naziemnej dostępny jest litewski kanał LRT Lituanica.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wileńszczyzna Wilno

W Wilnie zostanie zaprezentowana wystawa poświęcona wybitnym polskim twórcom

17.03.2021 09:03
"Trudny wiek. Szapocznikow - Wajda - Wróblewski" to tytuł wystawy, która w sobotę zostanie otwarta w wileńskim muzeum sztuki współczesnej MO. W środę po południu odbędzie się jej prezentacja

Polska wyprodukuje szczepionkę na COVID-19? Kooperacja wielu uczelni

17.03.2021 09:34
To ma być rewolucja w polskiej medycynie, nad którą pracują badacze na uczelniach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu – informuje środowa "Gazeta Polska".

Kupimy mniej rosyjskiej ropy. Nowy kontrakt PKN Orlen z Rosneftem

17.03.2021 11:22
PKN Orlen zawarł nowy kontrakt z rosyjskim Rosneftem na dostawy ropy naftowej. Zakłada on, że zaopatrzenie wyniesie 3,6 mln ton rocznie. Poprzednia umowa zakładała dostawy na poziomie 5,4 do 6,6 mln ton rocznie. Ograniczenie nie wpływa na bezpieczeństwo dostaw surowca do Grupy Orlen - podała spółka.