Polskie Radio
Section05
Daniel Obajtek

Daniel Obajtek: niektórych kole w oczy to, że PKN Orlen się rozwija

- Jeżeli nie zbudujemy potężnego multienergetycznego koncernu, który będzie obracał 200 mld złotych przychodu i szybko inwestował w energetykę, to gospodarka będzie w wielkim problemie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA PKN Orlen lotos Adrian Klarenbach Daniel Obajtek fuzja PGNiG energetyka paliwa firmy gaz ziemny ropa naftowa

Obajtek: nie mam zamiaru robić żadnej rewolucji w Polska Press

- Decyzja sądu w sprawie skargi RPO jest decyzją bardzo kontrowersyjną i to nie jest moja prywatna opinia, tylko opinia renomowanych, międzynarodowych doradców prawnych, którzy dla nas pracują - powiedział w "Pulsie Biznesu" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do sytuacji w Polska Press. Jednocześnie zapewnił, że nie ma zamiaru robić żadnej rewolucji w tej spółce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek media

Obajtek: próba linczu skończyłaby się, gdybym skapitulował, ale tego nie zrobię

- Poseł opozycji Marek Sowa wyliczył wartość domu hen daleko od Warszawy, w Małopolsce, na 5 mln zł. Proponowałem mu, że sprzedam i za 2 mln. Nie skorzystał. Wartość mojego domu określił po cenie 17 tys. zł za metr kwadratowy, a swojego podał po tysiąc za metr. To kpiny - mówi tygodnikowi "Sieci" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen media polityka

"Ta batalia będzie jeszcze trwała". Jakub Pacan o decyzji sądu ws. przejęcia Polska Press przez Orlen

- Myślę, że ta batalia będzie trwała jeszcze przez pewien czas i prawdopodobnie Daniel Obajtek dalej będzie robił swoje, natomiast sądy będą próbowały w tej sprawie pokazywać nowe wykładnie - mówił Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gośćmi debaty byli także Marcin Piasecki oraz Bogumił Łoziński.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Radio 24 Daniel Obajtek Orlen sąd

Przejęcie Polska Press przez Orlen. wPolityce.pl: decyzję o blokadzie wydała sędzia kojarzona z "Iustitią"

Decyzję o zablokowaniu przejęcia Polska Press przez Orlen wydała sędzia Małgorzata Perdion-Kalicka, zastępca przewodniczącego XVII Wydziału SO w Warszawie (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) - informuje we wtorek wPolityce.pl i dodaje, że według informacji portalu ściśle współpracuje ona z przedstawicielami Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo Orlen Daniel Obajtek

TVP.info: "dziennikarskie śledztwo" ws. Obajtka pełne półprawd i manipulacji

"W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem »dziennikarskiego śledztwa« przez wiele tygodni epatowano wrzutkami, zmanipulowanymi, niepełnymi informacjami i półprawdami. Miało to doprowadzić do odwołania prezesa Orlenu i pozostawienia wielkich firm energetycznych w rękach ludzi »gdańskiego układu«" - piszą w portalu tvp.info Marcin Mamoń, Wojciech Mucha i Wojciech Wybranowski.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen energetyka Daniel Obajtek POLSKA GOSPODARKA polityka TVPinfo