Polskie Radio
Section05

Daniel Obajtek

Obajtek przed komisją śledczą: Orlen nie zajmował się zatrudnianiem imigrantów

Inwestycja PKN Orlen Olefiny III i warunki pracy zatrudnionych tam cudzoziemców były głównym wątkiem przesłuchania Daniela Obajtka przed sejmową komisją śledczą do spraw afery wizowej. Były prezes Orlenu twierdził, że nie miał żadnego związku z kwestią legalizacji pobytu cudzoziemców. Europoseł-elekt Prawa i Sprawiedliwości i były prezes Orlenu stawił się we wtorek na czwarte wezwanie komisji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka komisja śledcza Sejm

Awarie na stacjach to była "strategia". Obajtek przyznaje

Tuż przed wyborami do polskiego parlamentu na niektórych stacjach Orlenu, na dystrybutorach, można było spotkać kartki z napisem "awaria". Już wtedy głośno mówiło się, że to oszustwo, a paliwa po prostu nie ma. Według byłego prezesa spółki Daniela Obajtka paliw zabrakło, bo niektóre media wywołały panikę, a cen koncern nie podniósł, "bo byłaby ona dwa razy większa". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Orlen społeczeństwo

Kaczyński i Obajtek stawią się przed komisją śledczą? Rzecznik PiS odpowiada

Komisja śledcza do spraw afery wizowej zaplanowała na piątek przesłuchanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Czy tym razem będą obecni? - Oczekuję, że się stawią - mówi przewodniczący komisji Michał Szczerba z KO. O obecność obu polityków zapytaliśmy rzecznika PiS.
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza wizy Jarosław Kaczyński Michał Szczerba POLSKA

Obajtek "odnaleziony" w Budapeszcie. Tusk: spytam o to Orbana

- Chciałbym zobaczyć Daniela Obajtka na sali rozpraw, a nie w kamienicy w Budapeszcie - oznajmił premier Donald Tusk, komentując doniesienia medialne o pobycie byłego prezesa Orlenu w stolicy Węgier. Obajtek nie pozostał dłużny. Odparł, że nie pytał premiera, gdzie nocował, gdy ten "szusował na nartach w Dolomitach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Orlen Węgry Donald Tusk Budapeszt wybory do Parlamentu Europejskiego kampania wyborcza

"Do PE startują przestępcy". Scheuring-Wielgus wymieniła dwa nazwiska

- Wąsik i Kamiński to przestępcy, Kurski jest skompromitowany, Brudziński unika odpowiedzialności, a Obajtek stawia się ponad prawem - mówiła o listach PiS na antenie Programu 3 Polskiego Radia Joanna Scheuring-Wielgus, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka lewica Renata Grochal Joanna Scheuring-Wielgus polityka Unia Europejska wybory Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 Jacek Kurski Mateusz Morawiecki

Łukacijewska o Obajtku. "Obraża mieszkańców Podkarpacia"

- Człowiek, który nie ma nic na sumieniu, nie boi się policji, prokuratora ani wyborców. Widocznie ma coś do ukrycia, skoro tak się chowa i prawdopodobnie nawet nie mieszka w Polsce, tylko przekracza granicę - powiedziała o Danielu Obajtku eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska z Koalicji Obywatelskiej na antenie Programu 3 Polskiego Radia. W jej odczuciu, zachowanie kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego obraża mieszkańców Podkarpacia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Unia Europejska Elżbieta Łukacijewska koalicja obywatelska Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 Trójka