Polskie Radio
Section05
Daniel Obajtek

"Koncern, który obraca miliardami, musi mieć swobodę i elastyczność działania". Ekspert o cenach paliw na Orlenie

- Ceny paliw są zależne od cen, dostępności ropy i paliw, od kursu dolara, od rodzajów i dynamiki zawierania kontraktów, od zmowy realizowanej przez Rosję i innych producentów w ramach OPEC+ - powiedział o cenach paliw w rozmowie z Energetyka24.com dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen ceny paliw transport logistyka POLSKA samochody paliwa społeczeństwo Daniel Obajtek

Orlen zamierza wydać na inwestycje w biopaliwa 15 mld zł. Obajtek: wielkie wsparcie dla polskiej wsi

Orlen zamierza przeznaczyć na produkcję biopaliw 15 mld zł, co ma wspomóc i ustabilizować sytuację w rolnictwie - powiedział prezes Daniel Obajek. Dodał, że koncern za 850 mln zł wybuduje w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie), w ciągu dwóch lat, największą w Polsce tłocznię rzepaku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen paliwa alternatywne paliwa benzyna Daniel Obajtek inwestycje POLSKA rolnictwo Robert Telus

Benzyna w hurcie najtańsza od początku rosyjskiej inwazji. Orlen kontynuuje obniżki. Sprawdź szczegóły

Od 26 sierpnia spadają hurtowe ceny paliw oferowanych przez PKN Orlen. Dziś popularna "95" po raz pierwszy od inwazji Rosji na Ukrainę osiągnęła poziom poniżej 5 zł za litr. Spadek dotyczy również benzyny 98 i diesla. Kiedy i jak przełoży się to na ceny oferowane na stacjach paliw? 
Zobacz więcej na temat:  Orlen paliwa benzyna Daniel Obajtek społeczeństwo POLSKA PKN Orlen