Polskie Radio
Section05
Daniel Obajtek

Daniel Obajtek "Człowiekiem Wolności 2020". Marek Król: dobrze, że pojawili się tacy ludzie

- Trzeba walczyć o budowę silnego polskiego przemysłu. Wtedy będziemy się liczyli na świecie, a nie wtedy, jak będziemy się wszystkim kłaniali czy będziemy mili i sympatyczni, jak to lansowała koalicja PO i PSL a inni będą nas kolonizowali. Wchodzimy powoli z fazy postkolonializmu -mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Marek Król Orlen Daniel Obajtek gospodarka polska Ryszard Gromadzki

Elżbieta Witek: Daniel Obajtek jest człowiekiem czynu

- Cechy, którymi wyróżnia się pan Daniel Obajtek, to przede wszystkim, oprócz ambicji. determinacja w dążeniu do celów jakie sobie postawił, duża odpowiedzialność, ale także troska o wolność szeroko rozumianą - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał we wtorek nagrodę "Człowieka Wolności 2020" tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Daniel Obajtek Elżbieta Witek PKN Orlen Jacek Karnowski

"Nie możemy dziś oderwać państwa od gospodarki". Daniel Obajtek Człowiekiem Wolności tygodnika "Sieci"

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał we wtorek nagrodę Człowieka Wolności 2020 tygodnika "Sieci". - Gospodarka buduje silne państwo, gospodarka wzmacnia państwo, daje nam poczucie bezpieczeństwa, niezależności i komfortu - powiedział Daniel Obajtek. W swoim wystąpieniu prezes PKN Orlen wielokrotnie podkreślał, że "kapitał ma narodowość". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen media gospodarka polska PKN Orlen

PiS zapowiada ofensywę programową. Michał Karnowski: może dojść do uporządkowania kwestii podatkowej

- Są grupy cieszące się pewnymi przywilejami w tej kwestii i nikt do tej pory przez 30 lat nie miał odwagi, by coś z tym zrobić. Może jest to moment, że ktoś się zdecyduje - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski, publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Antoni Trzmiel POLSKA polityka Daniel Obajtek Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Zakup grupy Polska Press przez PKN Orlen. Prezes PiS: to jedna z najlepszych wiadomości ostatnich lat

- Pozbawiliśmy się w wielkiej mierze mediów na rzecz czynników spoza Polski, a to pierwszy krok w dobrą stronę. To jedna z najlepszych wiadomości, jaką usłyszałem w ciągu ostatnich lat - stwierdził szef PiS Jarosław Kaczyński pytany o zakup wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek

"Gdzie tu jest łamanie demokracji?" Prezes PKN Orlen odpowiada opozycji ws. zakupu Polski Press

- Polska marka kupuje media i państwo protestujecie, jak to w ogóle wygląda na zewnątrz? Francuzi i Niemcy śmieją się z nas do rozpuku, to jest przecież absurd totalny - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas piątkowego posiedzenia połączonych: Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, tłumacząc powody zakupu przez PKN Orlen wydawnictwa Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Daniel Obajtek media