Polskie Radio
Section05
Daniel Obajtek

Daniel Obajtek: sportowcy mogą być spokojni, po fuzjach Orlenu ich finansowanie nie zmaleje

Sportowcy wspierani przez podmioty, które niedługo będą częścią Grupy Orlen, mogą czuć się bezpieczni. W żadnym wypadku fuzje nie zmniejszą, a przeciwnie, wzmocnią finansowanie sportu - zapewnił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który spotkał się we wtorek z przedstawicielami klubu Wisła Płock.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA SPORT Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek wisła płock Płock społeczeństwo

Orlen podpisał umowę na budowę instalacji Olefin III. "Największa inwestycja petrochemiczna w Europie"

PKN Orlen podpisał ze spółkami Hyundai Engineering z siedzibą w Seulu oraz z Técnicas Reunidas z siedzibą w Madrycie umowę na budowę kompleksu instalacji Olefin III w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku. Wartość inwestycji szacowana jest na 13,5 mld zł - podał koncern.
Zobacz więcej na temat:  Płock Orlen energetyka Daniel Obajtek POLSKA regiony mazowieckie PKN Orlen GOSPODARKA

Prezes PiS: Polska oczekuje od Orlenu, by stał się biznesowym liderem w regionie

- Wybudowanie za około 13,5 mld zł przez PKN Orlen kompleksu Olefin III to największa inwestycja petrochemiczna w Europie - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. "Polska oczekuje, by Orlen stał się najpotężniejszym biznesowym liderem zrównoważonej transformacji co najmniej w Europie Środkowej" - podkreślił w liście prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Orlen inwestycje energetyka Jarosław Kaczyński Jacek Sasin Daniel Obajtek PKN Orlen

Maciej Małecki: Orlen to jedno z najważniejszych kół zamachowych polskiej gospodarki

- Prezes Daniel Obajtek ze swoim zespołem pokazali, że nawet w czasie największego kryzysu po II wojnie światowej potrafią do końca doprowadzić tak dużą inwestycję - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. W Płocku otwarto w środę Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN Orlen, wybudowane za ok. 184 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Orlen Płock PGNiG Daniel Obajtek Maciej Małecki

"Tylko duży koncern może się utrzymać na rynku". Daniel Obajtek o przejęciu Lotosu i PGNiG

- Pomorze nie straci na fuzji Lotosu i Orlenu, to szansa na nowe inwestycje i rozwój. Jeżeli nie wchłonęlibyśmy Lotosu, to w ciągu 6-10 lat przestałby on istnieć - powiedział szef płockiego koncernu Daniel Obajtek. Dodał, że wpływy z podatków nadal będą trafiać do lokalnego budżetu. Nie będzie też zwolnień.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Obajtek Orlen lotos GOSPODARKA energetyka POLSKA PKN Orlen