X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Grodno: polski dziennikarz i aktywista Andrzej Pisalnik wzywany do prokuratury

13.04.2021 14:45
Sekretarz Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi Andrzej Pisalnik, był we wtorek wezwany do prokuratury miejskiej w Grodnie. Został tam poinformowany, że nie powinien w komentarzach mówić o prześladowaniach polskiej mniejszości na Białorusi.
Andrzej Pisalnik
Andrzej PisalnikFacebook/Анжеліка Плаксіна

Andrzej Pisalnik miał około półgodzinne spotkanie z pracownikiem prokuratury w Grodnie. Przekazano mu, że nie powinien określać mianem prześladowań polskiej mniejszości kontroli przeprowadzanych przez białoruskie służby, czy też aresztowań polskich liderów. W przeciwnym wypadku może zostać pociągnięty do odpowiedzialności administracyjnej lub karnej.

Po zatrzymaniu Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i trojga członków Zarządu Głównego organizacji Andrzej Pisalnik jest osobą, która najczęściej udziela informacji o losie polskich liderów. Pisalnik jest sekretarzem Zarządu Głównego Związku Polaków i redaktorem naczelnym portalu "znadniemna.pl", który jest organem tej organizacji.

Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika , że dziś do Komitetu Śledczego w Mińsku wzywana była jedna z polskich aktywistek działająca w stolicy Białorusi.


IAR/dad

Rosyjscy historycy niezależni pamiętają o zbrodni katyńskiej

13.04.2021 12:24
Rosyjscy historycy niezależni pamiętają o zbrodni katyńskiej i poszukują dokumentów, które pomogą w ustaleniu wszystkich okoliczności tej tragedii. Stowarzyszenie "Memoriał" wydało dotychczas dwie księgi pamięci poświęcone polskim oficerom pochowanym na cmentarzach w Katyniu i Miednoje. Jak dowiedziało się Polskie Radio, trwają prace nad trzecią księgą, która będzie poświęcona więźniom obozu w Starobielsku, których zamordowano w Charkowie.

NATO wzywa Rosję do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Stanowcze słowa szefa sojuszu

13.04.2021 13:37
Rosja musi zakończyć militarną rozbudowę swoich sił na Ukrainie i wokół niej, zaprzestać prowokacji i natychmiast doprowadzić do deeskalacji sytuacji - oświadczył we wtorek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na wspólnej konferencji z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułebą.

Na cmentarzu w Bykowni na Ukrainie uczczono ofiary zbrodni katyńskiej

13.04.2021 15:07
Na Polskim Cmentarzu Wojennym w podkijowskiej Bykowni polscy dyplomaci uczcili we wtorek pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W tym położonym u granic ukraińskiej stolicy lesie pogrzebano ok. 3,5 tys. Polaków zamordowanych w 1940 r.