X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na warszawskiej Woli powstał mural nawiązujący do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

08.11.2019 15:11
Murale na ulicach Warszawy to jeden z elementów projektu "Zmień perspektywę" realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II
Audio
Mural na warszawskiej Woli
Mural na warszawskiej WoliFoto: Bartłomiej Trzeszkowski dla CMJPII

Centrum Myśli Jana Pawła II jest inicjatorem i organizatorem projektu „Zmień perspektywę”, w ramach którego na warszawskiej Woli powstał mural. Praca autorstwa Mariusza Libla ma skłaniać do refleksji z jednej strony nad egoizmem, z drugiej zaś nad mądrą relacją ze sobą i drugim człowiekiem.

Na muralu namalowanym na ścianie budynku przy ul. Górczewskiej 141 zdecydowano się umieścić nawiązanie do znanej fotografii z II wojny światowej przedstawiającej ruiny getta warszawskiego (dziś teren Muranowa) i kościół św. Augustyna oraz słowa „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”. Mural nawiązuje do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, podczas której papież mówił o roli solidarności w życiu indywidualnym i wspólnotowym.

Z Marcinem Nowakiem, koordynatorem projektu „Zmień perspektywę”, rozmawia Ewa Plisiecka.

Zobacz więcej na temat: mural Jan Paweł II rocznica