X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

05.04.2020 18:00
„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
Audio
  • Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów dla uczniów
Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów dla uczniów
Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów dla uczniówFoto: Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

Epidemia koronawirusa przeniosła nauczanie ze szkolnych ławek na łącza internetowe. Jednak wprowadzenie w Polsce realizacji obowiązku szkolnego on-line pokazało, że w wielu domach poważnym problemem jest brak komputerów i dostępu do szybko działającego Internetu.

„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół.

Akcję „Laptop dla ucznia” można wesprzeć poprzez stronę internetową www.salvatti.pl, na portalu Zrzutka.pl oraz wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji z dopiskiem „darowizna „Laptop dla ucznia”.

Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji. Resort zapowiedział wydanie 180 milionów złotych na komputery oraz zwiększenie dostępu do Internetu dla dzieci i nauczycieli. Pieniądze pochodzą z oszczędności zgromadzonych w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Samorządy mogą składać wnioski o pieniądze na laptopy, tablety, a także mobilny dostęp do Internetu od 1 kwietnia.

Więcej informacji i wnioski można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Z Moniką Florek - Mostowską, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl rozmawiała Małgorzata Frydrych.