Redakcja Polska

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

05.04.2020 18:00
„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
Audio
  • Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów dla uczniów
Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów dla uczniów
Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów dla uczniówFoto: Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl

Epidemia koronawirusa przeniosła nauczanie ze szkolnych ławek na łącza internetowe. Jednak wprowadzenie w Polsce realizacji obowiązku szkolnego on-line pokazało, że w wielu domach poważnym problemem jest brak komputerów i dostępu do szybko działającego Internetu.

„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół.

Akcję „Laptop dla ucznia” można wesprzeć poprzez stronę internetową www.salvatti.pl, na portalu Zrzutka.pl oraz wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji z dopiskiem „darowizna „Laptop dla ucznia”.

Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji. Resort zapowiedział wydanie 180 milionów złotych na komputery oraz zwiększenie dostępu do Internetu dla dzieci i nauczycieli. Pieniądze pochodzą z oszczędności zgromadzonych w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Samorządy mogą składać wnioski o pieniądze na laptopy, tablety, a także mobilny dostęp do Internetu od 1 kwietnia.

Więcej informacji i wnioski można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Z Moniką Florek - Mostowską, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl rozmawiała Małgorzata Frydrych.