X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Majówka - lipcówka" na Białorusi. Polacy wspominają Jana Pawła II

26.07.2020 11:20
Na Białorusi w niedzielę odbywa się "Majówka-lipcówka" poświęcona 100-leciu urodzin Jana Pawła II. Polacy ze środkowej Białorusi i ich goście upamiętnią papieża i świętego pieśniami nad brzegami rzeki Niemen, w pobliżu miasteczka Stołpce w obwodzie mińskim.
Audio
  • Polacy ze środkowej Białorusi i ich białoruscy goście uczestniczą w "Majówce-lipcówce" poświęconej 100-leciu urodzin Jana Pawła II. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł IIShutterstock/Alessia Pierdomenico

Szefowa stowarzyszenia kulturalno-oświatowego "Poloniczka" Swietłana Zamotina, które organizuje spotkanie, powiedziała Polskiemu Radiu, że wystąpią znane chóry polonijne. - W spotkaniu weźmie udział osiem chórów, które przyjadą z Mińska, Baranowicz, Stołpc i Boysowa. Będą śpiewać ulubione pieśni Jana Pawła II - powiedziała Swiatłana Zamotina.

Jadwiga Szustał, kierownik chóru "Kraj rodzinny" z Baranowicz powiedziała Polskiemu Radiu, że nad Niemnem zawsze panuje bardzo dobra atmosfera. - Przyjechaliśmy śpiewać, bo śpiew jest najważniejszy w życiu. A z Janem Pawłem II u mnie związane jest bardzo dużo. Byłam w Rzymie na 20-leciu jego pontyfikatu. Jan Paweł II dla Polaków jest osobą, która nadal pomaga w życiu - dlatego jest święty - wyjaśniła Jadwiga Szustał.

Pieśni ku czci Jana Pawła II zaprezentuje gościnnie również białoruski zespół "Wierbica" z Mińska. Kierownik zespołu Aleś Świrski podkreśla, że Jan Paweł II, to ulubiony papież białoruskich katolików. - Mamy 100-lecie urodzin Jana Pawła II. To opiekun i Ojciec Święty. Dla Białorusi i Białorusinów pozostał człowiekiem pokoju - mówi Aleś Świrski.

Nad brzegami rzeki Niemen w pobliżu Stołpc od soboty odbywa się zlot turystyczny Polaków ze środkowej Białorusi. Pierwszy dzień był poświęcony 100-leciu Bitwy warszawskiej 1920 roku. Dzisiejszy- będzie poświęcony 100-leciu urodzin świętego Jana Pawła II.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Polacy za granicą Jan Paweł II

"Astronomia poety. Baczyński". Płyta na 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

25.07.2020 12:00
Album z piosenkami na podstawie wierszy poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nagrali wspólnie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik.

Białoruś: zlot turystyczny Polaków nad brzegami Niemna

25.07.2020 12:46
W okolicach miasteczka Stołpce nad brzegami rzeki Niemen odbywa się zlot turystyczny Polaków mieszkających na środkowej Białorusi. W "Zlocie Turystycznym" i "Majówce Polonijnej" zorganizowanym przez stowarzyszenie kulturalno-oświatowe "Poloniczka" uczestniczy 250 osób.

Więcej połączeń autobusowych pomiędzy Wilnem a Warszawą

25.07.2020 17:43
W przyszłym tygodniu wznowione będzie kolejne międzynarodowe połączenie autobusowe z Wilna do Warszawy. Autobusy będą zabierać też pasażerów z Suwałk.