X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W prestiżowej sali w Moskwie odbył się koncert muzyki krajów Grupy Wyszehradzkiej

17.04.2021 15:48
Koncert muzyki kameralnej kompozytorów z krajów V4 odbył się w piątek w Moskwie w prestiżowej sali koncertowej parku Zariadje, z okazji 30. rocznicy powołania Grupy Wyszehradzkiej. Utwory wykonała orkiestra Musica Viva.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneniekverlaan / Pixabay

Organizatorami przedsięwzięcia były instytuty kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier w Moskwie. Program złożony był z utworów muzyki kameralnej autorstwa kompozytorów z krajów V4 (Antoni Dworzak, Bela Bartok, Eugen Suchoń, Krzysztof Penderecki).

 - Ten projekt kulturalny jest przejawem naszej obecności – V4 – w Moskwie, w miejscu szczególnym, w którym powinniśmy pokazywać to, co mamy najlepsze - powiedział polskim mediom ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski. „Pamiętam czasy, kiedy mówiono po przyłączeniu do Unii Europejskiej, że Grupa Wyszehradzka traci rację bytu. Jak widzimy, jesteśmy skuteczni, jesteśmy razem i razem potrafimy reprezentować nasze interesy, choć czasami oczywiście one się różnią - dodał dyplomata.

Szef Instytutu Polskiego w Moskwie Piotr Skwieciński podkreślił, że wydarzenie kulturalne krajów V4 odbywa się w szczególnym miejscu, jakim jest park Zaradje, położony bardzo blisko Kremla. - Jest to najbardziej prestiżowe i najnowocześniejsze, dające najlepsze warunki do odbioru muzyki miejsce w Rosji - zaznaczył Skwieciński.

Rosyjską orkiestrą dyrygował Aleksandr Rudin. Koncert odbył się przy udziale publiczności. W Moskwie teatry i sale koncertowe mogą działać przy 50 proc. widowni.

 

PAP/dad

Książka "Marsz Białorusi" - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

17.04.2021 09:40
Książka "Marsz Białorusi" wydana przez Ośrodek KARTA to zbiór relacji uczestników wydarzeń, które miały miejsce po wyborach prezydenckich na Białorusi w 2020 roku. "Poczuliśmy się ludźmi. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - słowa Swiatłany Cichanouskiej można uznać za motto książki.