X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ministerstwo Spraw Zagranicznych promuje XVIII Konkurs Chopinowski i zachęca do śledzenia etapu finałowego

17.10.2021 09:40
Dziś przypada 172. rocznica śmierci Fryderyka Chopina. W specjalnym spocie Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ, wykonuje na fortepianie walc Des-dur op.64 nr 1 i opowiada o związkach muzyki Fryderyka Chopina z dyplomacją.
Minister Szymon Szynkowski vel Sęk w studiu Polskiego Radia dla Zagranicy
Minister Szymon Szynkowski vel Sęk w studiu Polskiego Radia dla ZagranicyPolskie Radio

Dyplomacja publiczna i kulturalna to jedno z kluczowych zadań Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dlatego polskie placówki dyplomatyczne od samego początku promują XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina we wszystkich zakątkach świata. Dołącza do nich sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, min. Szymon Szynkowski vel Sęk - miłośnik muzyki Chopina, który ukończył szkołę muzyczną I stopnia i po wielu latach przerwy zasiadł do fortepianu.

Często mówi się, że dyplomacja jest sztuką gry na wielu instrumentach. Niczym w orkiestrze, każdy dyplomata ma swoją partię do odegrania- podkreśla Minister. Zachęcam Państwa do śledzenia działań polskiej dyplomacji, ale w tym szczególnym czasie do delektowania się muzyką Fryderyka Chopina i oglądania XVIII Konkursu Chopinowskiego.

W krótkim filmie, minister Szymon Szynkowski vel Sęk dzieli się ciekawostkami dotyczącymi związków między muzyką Chopina a dyplomacją: Mało kto wie, że budynek w Paryżu, w murach którego światową karierę rozpoczął Chopin, jest obecnie rezydencją ambasadora RP.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o działaniach Fryderyka Chopina na rzecz sprawy polskiej na uchodźstwie, czy o zabiegach dyplomatycznych Ignacego Jana Paderewskiego w USA przy wykorzystaniu muzyki Chopina, zachęcamy do obejrzenia spotu, w którym znajdą Państwo więcej ciekawostek o przeplatających się światach muzyki i dyplomacji.


Źródło: Biuro Rzecznika MSZ/ho

XVIII Konkurs Chopinowski. Artur Szklener o wynikach III etapu: jury jest bardzo konsekwentne

17.10.2021 09:20
- To bardzo konsekwentne działanie wynikającego od samego początku z bardzo wysokiego poziomu artystycznego konkursu - powiedział o zakwalifikowaniu 12 uczestników do finału Konkursu Chopinowskiego, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Artur Szklener.