Polskie Radio
Section05
muzyka fortepianowa

Krystian Zimerman najmłodszym laureatem Konkursu Chopinowskiego

46 lat emu, po trzech tygodniach konkursowych zmagań, Krystian Zimerman został zwycięzcą IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tę niezwykle radosną informację jury ogłosiło we wtorek 28 października 1975 roku, późnym wieczorem, po wysłuchaniu wszystkich uczestników ostatniego, czwartego etapu.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski Krystian Zimerman muzyka fortepianowa Fryderyk Chopin

Rusza 18. edycja Konkursu Chopinowskiego. Transmisje w Polskim Radiu

87 pianistów z całego świata, w tym 16 Polaków weźmie udział w rozpoczynającym się dziś 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Relacje, a także transmisje z przesłuchań oraz koncertów specjalnych będzie można usłyszeć w Polskim Radiu, które jest patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski muzyka fortepianowa Fryderyk Chopin Polskie Radio KULTURA Wydarzenia

Wielcy kompozytorzy: życie i twórczość Fryderyka Chopina

Wakacyjne wyjazdy nie tylko kształcą, ale też inspirują. Przekonał się o tym m.in. polski kompozytor, Fryderyk Chopin, o którym można było usłyszeć w „Muzycznych Podróżach. Okres letni spędzał u majętnych przyjaciół, gdzie z pasją poznawał ludowe zwyczaje i muzykę, która stała się później jego weną.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin muzyczne podróże piosenki dla dzieci radio dla dzieci muzyka fortepianowa

Prof. R. Wiśniewski: festiwal Eufonie to szansa na żywe obcowanie z muzyką

- Każdy koncert to szansa na żywe obcowanie z muzyką. Podczas II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie będzie można usłyszeć piękne dźwięki. Od muzyki symfonicznej, przez elektroniczną, po jazz i folk - mówił na antenie Jedynki szef Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Europa Środkowo-Wschodnia muzyka klasyczna muzyka współczesna muzyka fortepianowa Henryk Szrubarz