Redakcja Polska

Ania Rusowicz wydaje kolejny solowy album

25.04.2023 12:07
Córka zasłużonych dla polskiego big-bitu Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy konsekwentnie podąża własną drogą, nie zaniedbując spuścizny rodziców.
Audio
  • Rozmowa z piosenkarką Anną Rusowicz [posłuchaj]
Anna Rusowicz w studiu PRdZ
Anna Rusowicz w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Anna Rusowicz na swoje 40-te urodziny wydaje piąty album. Czterokrotna laureatka nagrody Fryderyka oraz Superjedynki poprzedziła to wydarzenie zapowiadającym je singlem zatytułowanym „Tobie”. Jak deklaruje artystka, swoje płyty odtąd będzie podpisywać nie jak dotychczas – Ania Rusowicz, ale jak przystało na kobietę dojrzałą imieniem Anna.   

W latach 2005–2007 Anna Rusowicz była wokalistką zespołu Dezire, z którym wydała album studyjny pt. Pięć smaków (2005). W latach 2009–2011 to wokalistka zespołu IKA, który założyła z mężem, Hubertem Gasiulem. Od 2011 jako artystka solowa wydała cztery albumy studyjne: Mój Big bit, Genesis, Retronarodzenie, Przebudzenie.

- Twórczość moich rodziców zawsze będzie dla mnie ważna – deklaruje córka legend big-bitowego zespołu Niebiesko-Czarni Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Z Anną Rusowicz rozmawia Ewa Plisiecka.

„JÓZEF SKRZEK”. Najnowsza płyta kompozytora i wokalisty, twórcy rocka progresywnego w Polsce

13.12.2022 09:00
Józef Skrzek to ubiegłoroczny laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. Na początku grudnia ukazała się jego płyta z nagraniami z Archiwum Polskiego Radia.

55 lat temu powstał zespół Breakout, uważany za najważniejszą polską grupę blues-rockową

01.02.2023 14:10
1 lutego 1968 roku zespół założył Franciszek Walicki, dziennikarz muzyczny, autor tekstów i kompozytor, nazywany ojcem polskiego big beatu i rocka. Liderem grupy był charyzmatyczny Tadeusz Nalepa.