X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Edukacja po powrocie z emigracji. Przenoszenie dziecka do polskiej szkoły

14.05.2021 19:39
Wypełnić formularz rekrutacyjny do wybranej szkoły, dostarczyć świadectwo ukończenia roku szkolnego, popracować nad językiem polskim z dzieckiem – to jak podkreślają eksperci, elementarne punkty w procesie przenoszenia dziecka do polskiej szkoły po powrocie rodziny z emigracji.
Audio
  • Z Agnieszką Kowalską, project manager Our Kids Poland, która z rodziną wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii, o przygotowaniu szkoły i nauczycieli na przyjęcie dziecka powracającego do Polski z rodzicami, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Zdjęcie ilustracyjne: dziecko w szkole.
Zdjęcie ilustracyjne: dziecko w szkole.Foto: Михаил Мингазов z Pixabay

Z tym wyzwaniem można sobie poradzić” - zapewnia Agnieszka Kowalska,  marketing manager Our Kids Poland. Ekspertka z rodziną wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii. „Państwowa szkoła podstawowa ma obowiązek przyjąć nasze dziecko ale mając na uwadze jego rozwój warto zapoznać się z ofertą kilku szkół w rejonie. Zachęcam aby porozmawiać z dyrektorem szkoły, potencjalnym wychowawcą naszego dziecka, dołączyć do grup rodziców w mediach społecznościowych, a jeśli wracamy w rodzinne strony, podpytać sąsiadów, krewnych. W Polsce mamy coraz więcej szkół, które już przyjęły dzieci, które wróciły z emigracji i trzeba celować w takie placówki, korzystać z ich doświadczenia” - radzi gość audycji „Kierunek: Polska”.

Z Agnieszką Kowalską, marketing manager Our Kids Poland, która z rodziną wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii, o przygotowaniu dziecka, szkoły i nauczycieli na przyjęcie ucznia powracającego do Polski z rodzicami, rozmawiała Małgorzata Frydrych.