Redakcja Polska

Program Polskie Powroty NAWA. Naukowcy wracają do kraju

08.06.2021 13:48
Doskonale wykształceni, zdolni, z doświadczeniem zawodowym oraz pomysłami na innowacyjne badania. Polscy pracownicy naukowi, którzy przez lata wybierali zagraniczne uczelnie aby móc się rozwijać, dziś w ramach programu Polskie Powroty NAWA, wracają do ojczyzny.
Audio
  • O zawodowym potencjale programu Polskie Powroty NAWA z dr hab. Anną Matysiak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Dr hab. Anna Matysiak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, wróciła do kraju w ramach programu Polskie Powroty NAWA.
Dr hab. Anna Matysiak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, wróciła do kraju w ramach programu Polskie Powroty NAWA.Foto: Mirosław Kaźmierczak / UW

Spędziłam sześć lat w Instytucie Demograficznym w Austrii. Program powrotu NAWA umożliwił mi przeniesienie życia zawodowego i pracy naukowej do Polski na bardzo korzystnych warunkach” - przyznaje dr hab. Anna Matysiak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego.

„Dostałam czteroletni grant na badania oraz zespół badawczy. Program zapewnił mi również pensję nie mniejszą niż moje wynagrodzenie za granicą. Dodatkowo, w ramach programu Polskie Powroty NAWA zorganizowano moją przeprowadzkę do kraju. Co ważne, praca w ramach grantu z NAWA nie ogranicza moich możliwości aplikowania o inne dotacje na badania naukowe. A mając doświadczenie międzynarodowe oraz możliwość tworzenia ponadnarodowych zespołów naukowych, daje to ogromne pole do działania” - zauważa gość audycji „Kierunek: Polska”.

O zawodowym potencjale programu Polskie Powroty NAWA z dr hab. Anną Matysiak, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawiała Małgorzata Frydrych.