X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda: państwa UE powinny wspierać dążenia Białorusi do decydowania o własnym kraju

25.09.2020 13:17
Międzynarodowa solidarność oraz sytuacja na Białorusi - to dwa najważniejsze wątki w prezentacji polskiego prezydenta w ONZ. Andrzej Duda jako jeden z kilkudziesięciu przywódców wygłosił przemówienie na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Audio
  • W magazynie m.in. o wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy na forum ONZ i wizycie we Włoszech, a także wspomnienie o Andrzeju Pityńskim, najbardziej znanym polskim rzeźbiarzu w USA oraz relacja z otwarcia wystawy "Znani nieznani. Polacy światu" [posłuchaj]
Uczestnicy protestów na Białorusi
Uczestnicy protestów na BiałorusiPAP/EPA/STR

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy na forum ONZ. Międzynarodowa solidarność oraz sytuacja na Białorusi - to dwa najważniejsze wątki w prezentacji polskiego prezydenta w ONZ. Andrzej Duda jako jeden z kilkudziesięciu przywódców wygłosił przemówienie na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny szczyt ONZ zorganizowano w formule zdalnej.

Prezydent Andrzej Duda wezwał państwa unijne do wspierania wolnościowych dążeń Białorusi także podczas wizyty we Włoszech. Szczegóły przybliża Katarzyna Semaan.

W Mińsku odbyła się niezapowiedziana inauguracja prezydentury Aleksandra Łukaszenki. Na uroczystości obecni byli jego najbliżsi współpracownicy. Niezależni białoruscy komentatorzy uważają, że organizatorzy ceremonii zapewne obawiali się masowych protestów społecznych. Dlatego wszystko odbyło się w tajemnicy. Informacje na ten temat zebrał Przemysław Pawełek.

W programie także relacja z wernisażu wystawy "Znani nieznani. Polacy światu", poświęconej wybitnym przedstawicielom Polonii. Jej wernisaż odbył się w  Centrum Olimpijskim w Warszawie. Wystawę  przygotowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk oraz Polskim Komitetem Olimpijskim.

Mówimy także o wręczeniu nagród w 13. Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku. Uroczystość odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Zmarł Andrzej Pityński, najbardziej znany polski rzeźbiarz w USA, twórca wielu pomników, dzieł monumentalnych i kameralnych, autor Pomnika Katyńskiego w Jersey City, Kawaler Orderu Orła Białego. Wspomnienia o twórcy zebrała Katarzyna Semaan.

W naszym programie audycja z cyklu "Język polski bez granic". Rozmawiamy o zasadach dobrego komunikowania się.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.