X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ursula von der Leyen: 300 milionów dodatkowych dawek szczepionek firmy Pfizer i BioNTech

09.01.2021 22:55
Szefowa Komisji Europejskiej ogłosiła zakup dodatkowych 300 milionów dawek szczepionek firmy Pfizer i BioNTech. To oznacza podwojenie zamówienia do Unii. Początkowo umowa z amerykańsko-niemiecką firmą przewidywała dostawy 200 milionów dawek z możliwością dokupienia 100 milionów z czego Komisja już skorzystała. Ursula von der Leyen poinformowała, że 75 milionów dawek ma być dostarczonych w drugiej połowie roku.
Audio
  • W magazynie m.in. o wydarzeniach w Waszyngtonie, zmianach w Kancelarii Prezydenta RP, walce z pandemią koronawirusa i planach Żydowskiego Instytutu Historycznego [posłuchaj]
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der LeyenPAP/EPA/YVES HERMAN / POOL

W magazynie "Widziane z Polski" podsumowujemy dramatyczne wydarzenia ostatnich dni w Stanach Zjednoczonych. Kongres USA zatwierdził głosy Kolegium Elektorów, uznając Demokratę Joe Bidena za zwycięzcę listopadowych wyborów prezydenckich. Inauguracja 46. przywódcy Stanów Zjednoczonych odbędzie się 20 stycznia. Ustępujący ze stanowiska Donald Trump poinformował, że choć nie zgadza się z wynikiem wyborów, przekaże władzę rywalowi.

Kongres zmuszony był wstrzymać na kilka godzin swoje posiedzenie po bezprecedensowym szturmie i wtargnięciu zwolenników Donalda Trumpa do gmachu amerykańskiego parlamentu. Sceny chaosu i przemocy w symbolu amerykańskiej demokracji wstrząsnęły światową opinią publiczną. Relację przygotował Przemysław Pawełek.

Mówimy o zmianach w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Biuro Polityki Międzynarodowej będzie wspierało Prezydenta Andrzeja Dudę w jego działalności zagranicznej. Prezydent odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa swojego gabinetu i ustanowił go Pełnomocnikiem Prezydenta RP do spraw
utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP. Więcej na ten temat Katarzyna Semaan.

W naszej audycji także informacje o walce z pandemią koronawirusa na świecie.

Światowa Organizacja Zdrowia wzywa kraje Europy do skuteczniejszej walki z nową odmianą koronawirusa. WHO twierdzi, że sytuacja na kontynencie jest “alarmująca”. Z kolei w Stanach Zjednoczonych dzienna liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa po raz pierwszy przekroczyła 4 tysiące. Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 1 mln 898 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 88 milionów.

Szefowa Komisji Europejskiej ogłosiła zakup dodatkowych 300 milionów dawek szczepionek firmy Pfizer i BioNTech. To oznacza podwojenie zamówienia do Unii. Początkowo umowa z amerykańsko-niemiecką firmą przewidywała dostawy 200 milionów dawek z możliwością dokupienia 100 milionów z czego Komisja już skorzystała. Ursula von der Leyen poinformowała, że 75 milionów dawek ma być dostarczonych w drugiej połowie roku.

Gościem magazynu jest Monika Krawczyk, nowa dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

– Będziemy realizować bardzo ambitny program, który stawia na dialog, na poznanie wielu wątków historii Żydów polskich, które nie były może dogłębnie badane, oczywiście nie zapominając o problematyce, która interesuje wszystkich najbardziej, czyli historii odnoszącej się do II wojny światowej – mówi Monika Krawczyk. Jak dodała, ŻIH podejmie w przyszłości szersze badania nad tematami takimi jak duchowość polskich Żydów.

Kamil Stoch triumfował w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Polak wygrał również z dużą przewagą w ostatnim konkursie tej imprezy w austriackim Bischofshofen. Informacje na ten temat zebrała Ewa Plisiecka.

W naszym programie audycja z cyklu "Śladami polskiego dziedzictwa na Wschodzie". Odwiedzamy leżącą na Ukrainie Żółkiew.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.