X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wielka promocja wybitnych Polek. Trwa kampania Ministerstwa Spraw Zagranicznych

11.04.2021 08:50
Przedsiębiorcze, samodzielne, pełne inicjatyw, empatii, woli pomocy innym, biorące sprawy w swoje ręce - takie właśnie są Polki. Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach: w nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej i politycznej. Od marca są też ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Zagranicznych #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN.
Audio
  • W magazynie m.in. o pracach nad Krajowym Planem Odbudowy, o walce z pandemią w Europie i na świecie, kampanii MSZ #IamPolkai i ciekawych inicjatywach Uniwersytetu Śląskiego [posłuchaj]
Pomnik Anny Walentynowicz
Pomnik Anny WalentynowiczPAP/Adam Warżawa

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o pracach nad Krajowym Planem Odbudowy. To dokument, który musi przygotować każde unijne państwo, aby móc skorzystać ze środków z Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Tematem zajął się Michał Fedusio.

W programie także raport o przebiegu pandemii koronawirusa w Europie i na świecie.

Europejska Agencja Leków potwierdziła, że istnieje związek między podawaniem szczepionki AstraZeneca a zakrzepami krwi u pacjentów. Eksperci uznali jednak, że preparat może nadal być podawany, bo ryzyko powikłań jest minimalne. Równocześnie, kilka krajów europejskich wprowadziło dodatkowe środki ostrożności. Relację przygotował Wojciech Cegielski.

Informujemy też o rosnącej liczbie lekarzy ze Wschodu, zatrudnionych w Polsce.

Naszym gościem jest prof. Tomasz Pietrzykowski, prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. współpracy międzynarodowej i krajowej. Na spotkanie zaprasza Maria Wieczorkiewicz.

W magazynie również szczegóły kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, promującej wybitne Polki. Przedsiębiorcze, samodzielne, pełne inicjatyw, empatii, woli pomocy innym, biorące sprawy w swoje ręce - takie właśnie są Polki. Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach: w nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej i politycznej. Od marca są też ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach kampanii MSZ #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN.

Z Moniką SzmigielTurlej, zastępcą dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które jest inicjatorem kampanii #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN oraz Marcinem Rossą, prezesem i dyrektorem kreatywnym Studia MUFU,  które zrealizowało animację, rozmawiała Małgorzata Frydrych.

W programie także audycja z cyklu "Śladami polskiego dziedzictwa na Wschodzie". Opowiadamy o działalności Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie", która dba między innymi o polskie nekropolie.

"Cmentarze to niezwykle ważny element dziedzictwa kulturowego, otaczany opieką ze strony państwa. Szczególnej ochrony wymagają zwłaszcza nekropolie znajdujące się poza granicami Polski. Prace konserwatorskie i porządkowe prowadzone przez nas na zabytkowych polskich cmentarzach oraz przy polskich grobach cywilnych i wojskowych są finansowane w dużej mierze ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP" - mówi Mikołaj Falkowski, prezes Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.