X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Zwycięstwo i klęska. Lwów 1920 – 1939". Ważny panel polsko-ukraiński w Warszawie

05.11.2020 17:39
Współorganizatorami dyskusji byli: Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, „Kurier Galicyjski”, Fundacja Joachima Lelewela,  oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.
Audio
  • Panel "Zwycięstwo i klęska. Lwów 1920 – 1939". Relacja Michała Fedusio [posłuchaj]
Cmentarz Obrońców Lwowa we Lwowie
Cmentarz Obrońców Lwowa we LwowieWikipedia.org/CC/Gryffindor

Dyskusja była częścią projektu, który pierwotnie dotyczył organizacji międzynarodowej konferencji naukowej we Lwowie.

Epidemia COVID-19 oraz niespodziewana śmierć Mirosława Rowickiego, wielkiego orędownika spraw polskich na Ukrainie, założyciela i redaktora naczelnego „Kuriera Galicyjskiego”, który był inicjatorem tego projektu, uniemożliwiły organizację wydarzenia w zaplanowanym formacie.

W trakcie dyskusji poruszone zostały takie wątki jak: sytuacja mieszkańców Lwowa, działalność ugrupowań politycznych, następstwa wojen dla miasta i regionu czy znane i mniej znane epizody dotyczące walk żołnierskich.

Współorganizatorami dyskusji byli: Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, „Kurier Galicyjski”, Fundacja Joachima Lelewela,  oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

Dyskusja była dedykowana pamięci nieodżałowanego Mirosława Rowickiego, wizjonera i ambasadora polskich racji na Ukrainie, który zmarł 9 lipca tego roku.

W dyskusji uczestniczyli: prof. Bohdan Hud’ z Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki we Lwowie, prof. Grzegorz Nowik z Instytutu Studiów Politycznych PAN, prof. Janusz Odziemkowski z  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego,  dr Andrij Rukkas z Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie, prof. Wojciech Włodarkiewicz z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i prof. Jan Żaryn z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Moderatorem dyskusji był dr Piotr Kościński z AFiB Vistula, prezes Fundacji Joachima  Lelewela.

Projekt finansowany był ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania  publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Michała Fedusio.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Lwowie. Jeden z najważniejszych i najstarszych ośrodków kultury polskiej

04.11.2020 15:00
O wyjątkowości lwowskiego Ossolineum decydowały przede wszystkim bogate zbiory biblioteczne, obejmujące ważne dla kultury polskiej starodruki, m.in. "De revolutionibus..." Mikołaja Kopernika i rękopisy, w tym rękopis poematu "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.