X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Letnie kursy językowe NAWA. Intensywna nauka języka polskiego oraz poznawanie polskiej kultury i historii

22.03.2021 16:05
Jednym z ważnych działań Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, w ramach promocji języka polskiego i kultury polskiej, jest organizacja letnich kursów językowych. Celem kursów jest wzmocnienie kompetencji językowych, a także pogłębienie więzi z Polską i zachęcenie uczestników do podjęcia w Polsce studiów lub – w dalszej perspektywie – podjęcia współpracy z polskimi uczelniami i firmami na polu naukowym i gospodarczym.
Audio
  • Audycja z cyklu "Z językiem polskim w świat". Letnie kursy języka i kultury polskiej to intensywne kursy wakacyjne będące okazją do nauki języka, a także do spotkania z polską kulturą i historią [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Letnie kursy języka i kultury polskiej to intensywne kursy wakacyjne będące okazją do nauki języka, a także do spotkania z polską kulturą i historią. Program kierowany jest do studentów uczących się języka polskiego jako obcego, a także do tych, którzy dopiero planują rozpocząć naukę. Ma on służyć zachęceniu zagranicznych studentów do kontynuowania nauki języka polskiego po powrocie do swoich uczelni lub do rozpoczęcia studiów w Polsce.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, realizując misję promocji języka polskiego, współpracuje z wieloma instytucjami za granicą, ale też w kraju. Program kursu obejmuje intensywne zajęcia z języka polskiego jako obcego, bogaty program wycieczek i wyjść kulturalnych, praktyczne warsztaty, wykłady dotyczące polskiej historii i kultury oraz imprezy integracyjne.

W roku 2021 program „Letnie kursy języka i kultury polskiej” zmienił nazwę na „Letnie kursy NAWA” i został przekształcony w program instytucjonalny, co dla potencjalnych uczestników kursu oznacza nową formułę postępowania rekrutacyjnego. Zgodnie z nowymi założeniami, rekrutację uczestników prowadzą jednostki akredytowane przez NAWA.

- Kursy języka polskiego to jedna z najważniejszych działalności NAWA, na rzecz promowania języka polskiego poza granicami kraju, wśród obcokrajowców. Co roku zapraszamy dużą grupę młodych ludzi do poznawania języka polskiego tutaj w Polsce. Zwykle jest to około siedmiuset osób, które przyjeżdżają do nas podczas wakacji aby uczyć się języka polskiego oraz poznawać naszą kulturę i historię - mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

- Zapraszamy studentów ze wszystkich krajów świata. Mogą to być osoby, które swoją przygodę z językiem polskim już rozpoczęły, już uczestniczą w lektoratach języka polskiego w swoich rodzimych uczelniach. Ale zapraszamy także osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji języka polskiego poznać, a pobyt w Polsce, uczestnictwo w intensywnym, trzy- albo czterotygodniowym kursie, wraz z bogatym programem kulturowym na pewno jest dobrym wstępem do tej nowej przygody -  wyjaśnia Kamila Dembińska, dyrektor Biura Programów Języka Polskiego.

O ocenę kursów NAWA poprosiliśmy uczestniczki zajęć. Nastasia Davidovich studiowała polonistykę w Kaliningradzie, a letnie kursy potraktowała jako świetną okazję do rozwinięcia swoich umiejętności językowych. Doświadczenia wyniesione z kursu pomagają jej w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Obecnie, także dzięki NAWA, studiuje polonistykę w naszym kraju.

Sonia Niewiadomski z Brazylii wzięła z kolei udział w letnim kursie w wersji online. Bardzo docenia poznanie dzięki temu nowoczesnych metod nauczania, dostosowanych do obecnych realiów, wymuszających nauczanie zdalne.

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu "Z językiem polskim w świat". O letnich kursach NAWA, mówią: dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Kamila Dembińska, dyrektor Biura Programów Języka Polskiego NAWA oraz uczestniczki kursów, Nastasia Davidovich i Sonia Niewiadomski.

Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer. Do jej wysłuchania zaprasza Przemysław Pawełek.

Audycja powstała przy wsparciu finansowym Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.