X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

"Lato z Radiem" w szwalni. Po jakich ruchach można poznać krawcową?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 16:05
Jak działają szlufkarka, guzikarka i dziurkarka? Odpowiedzi na to pytanie, reporterka "Lata z Radiem" poszukała w szwalni w Bielsku-Białej. Małgorzata Głogowska podejrzała, jak wygląda proces produkcji ubrań od "a" do "z". Porozmawiała z krawcowymi, szwaczkami i konstruktorami odzieży. 
Audio
  • Rozmowa z osobami związanymi ze szwalnią w Bielsko-Białej (Gdzie jest reporter?/Jedynka)
.
.Foto: Małgorzata Głogowska

Pan Aleksander - założyciel szwalni powiedział Małgorzacie Głogowskiej, że Bielsko-Biała słynie z tradycji szwalniczych. Miejsce, do którego trafiła reporterka Jedynki, jest szwalnią wielopokoleniową. - To już trzecie pokolenie z rzędu, które prowadzi tę szwalnię - przyznał.

Bartłomiej Beszter, który jest właścicielem biznesu dodał, że firma dysponuje maszynami, które można podzielić na dwa rodzaje - stebnówki (do prostego szycia) i overlocki (do wykończenia tkaniny). 

Założyciel szwalni wyjaśnił, po czym można poznać dobrą krawcową. - To widać już po pierwszych ruchach, po tym jak kładzie ręce na maszynie i w jaki sposób zabiera się do pracy - powiedział pan Aleksander. 

Do czego w szyciu przydaje się skalpel chirurgiczny? Czy szwalnie przeżywają teraz swój renesans? Czym jest szlufkarka i ryglówka? Czym różni się szwaczka od krawcowej? 

O tym w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do jego wysłuchania.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Reporter: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 30.07.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

K.A


 .


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak