JAZZ.PL

Projekt Igora Zakusa "Ukraińskie Boże Narodzenie" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2023 19:25
Projekt "Ukraińskie Święta" powstał z inicjatywy Programu 2 Polskiego Radia w ramach cyklu koncertów "Jazz.PL". W programie znalazły się kolędy polskie i ukraińskie w opracowaniu Igora Zakusa i Jurija Szepety oraz autorskie kompozycje Igora Zakusa.

[You Tube Dwójki]

"Ukrainian Christmas" to polsko-ukraiński projekt z udziałem najlepszych polskich i ukraińskich muzyków jazzowych. Projekt ten jest symbolicznym wyrazem dobrej woli, wsparcia ze strony polskiej oraz miłości i wdzięczności ze strony ukraińskiej w okresie świątecznym, przejawem prawdziwie braterskich relacji między Ukrainą a Polską.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Uczestnicy koncertu:

Dana Vynnytska - wokal (UA)
Piotr Schmidt - trąbka ( PL )
Maciej Kadziela - sopran, tenor - saksofon ( PL )
Szymon Mika - gitara ( PL )
Yuriy Shepeta – fortepian (UA)
Igor Zakus - bas progowy, bezprogowy ( UA )
Patryk Dobosz - perkusja ( PL )

Cykl "Jazz.PL", organizowany przez radiową Dwójkę, stanowi najbogatszą ofertę koncertową w Polsce skierowaną do miłośników muzyki jazzowej. W piątkowych audycjach usłyszeć można legendarnych artystów, którzy pisali historię tego gatunku w Polsce, a także największe gwiazdy współczesnej sceny jazzowej i przedstawicieli młodego pokolenia jazzmanów będących u progu wielkiej kariery. Koncerty ukazują szerokie spektrum jazzu otwartego na wolną improwizację, elementy muzyki miejskiej, nawiązania do klasyki, czy muzyki ludowej.

Koncert prowadził Andrzej Zieliński.

***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (6.01) w godz. 18.00-19.00. 

mg/mo