Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: Francja - Polska. Czesław Michniewicz: teraz chcemy zagrać zupełnie inaczej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2022 13:19
- Ci, którzy nie grali w defensywie, siedzą już w domu i mundial oglądają przed telewizorem. Obraliśmy taką strategię na wyjście z grupy i udało się nam tego dokonać, ale teraz chcemy zagrać zupełnie inaczej, taki mamy plan - przyznał Czesław Michniewicz na konferencji prasowej przed meczem z Francją.
Czesław Michniewicz podkreślił, że mecz z Francją będzie inny od tego z Argentyną
Czesław Michniewicz podkreślił, że mecz z Francją będzie inny od tego z ArgentynąFoto: GARETH BUMSTEAD/Reuters/Forum

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Czesław Michniewicz przed Francją: to będzie zupełnie inny mecz

Biało-Czerwoni mają za sobą trzy spotkania fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Polacy awansowali z drugiego miejsce i w fazie pucharowej mundialu zagrają z Francją. 

Na oficjalnej konferencji prasowej FIFA przed meczem z "Trójkolorowymi" pojawili się Czesław Michniewicz, Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Później (14.30) odbędzie się trening Biało-Czerwonych.

Czesław Michniewicz został zapytany o potencjalny przebieg meczu z Francją.

- Ten mecz będzie zupełnie inny. Musimy odciąć się od tego, co było w grupie - podkreślił selekcjoner reprezentacji Polski.

Słabe strony rywala?

- Szukałem, szukałem i... nie znalazłem - przyznał Michniewicz.

Przyznał także, że na "Trójkolorowych" trzeba naciskać bardziej niż na "Albicelestes".

- Na błędy przeciwnika trzeba zapracować, ale jeżeli nie będziemy wywierali presji, to Francuzi nie będą ich popełniać - stwierdził.

Defensywa kluczem do sukcesu? "Ci, którzy tak nie grali, siedzą już w domu"

Jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę na nie najlepszą grę Biało-Czerwonych w fazie grupowej. 

- Jedyna statystyka to wynik i miejsce w tabeli. Innych statystyk nie uznaję - podkreślił Michniewicz.

- Ci, którzy nie grali w defensywie, siedzą już w domu i mundial oglądają przed telewizorem. Obraliśmy taką strategię na wyjście z grupy i udało się nam tego dokonać, ale teraz chcemy zagrać zupełnie inaczej, taki mamy plan. Zobaczymy, co pokaże boisko - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Dodał także, że możliwość zmierzenia się z Francją to nagroda dla jego zespołu. Podkreślił, że Biało-Czerwoni nie przestraszą się mistrza świata.

- Cieszę się, że zagramy z mistrzami świata. To jest nagroda dla wszystkich. Nie boimy się tego spotkania. Nie ma w nas strachu. Szanujemy rywala, doceniamy jego klasę, ale też nie przejmujemy się tym, co mówią na nasz temat - przyznał. - W boksie, gdy pokonujesz mistrza to sam stajesz się mistrzem. Jeśli wygramy, poczujemy się mistrzami świata - dodał.

Francja - Polska. Kiedy i o której mecz 1/8 finału?

Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej fazy turnieju dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Kolejnym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie aktualny mistrz świata - reprezentacja Francji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Polska - Argentyna. "Spokojnie, to tylko Katar", wyjątkowa analiza gry Polaków:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PolskieRadio24.pl

 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52