Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: co z klauzulą w kontrakcie Michniewicza? Są nowe informacje

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 13:12
Wciąż nie wiadomo, czy Czesław Michniewicz pozostanie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski po zakończonym mundialu. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, decyzja w tej sprawie będzie należała do prezesa PZPN, gdyż w umowie trenera nie ma żadnych klauzul przedłużających umowę Michniewicza. 
Czesław Michniewicz prowadził reprezentację Polski w 13 meczach, z których wygrał pięć
Czesław Michniewicz prowadził reprezentację Polski w 13 meczach, z których wygrał pięć Foto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Po tym, jak reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata po porażce z Francją 1:3, powróciła dyskusja o przyszłości selekcjonera naszej kadry. 

Michniewicz - zostanie czy odejdzie? 

Czesław Michniewicz został selekcjonerem reprezentacji Polski pod koniec stycznia, zastępując odchodzącego w niesławie Paulo Sousę.

Były szkoleniowiec m.in. Legii Warszawa wykonał zakładane przed nim cele. Najpierw pokonał Szwecję w barażu i awansował do finałów mistrzostw świata, potem utrzymał się w najwyższej dywizji Ligi Narodów, wreszcie wyszedł z grupy na mundialu, dzięki czemu Biało-Czerwoni po raz pierwszy od 1986 roku zagrali w 1/8 finału MŚ.

Cieniem na wynikach kładł się jednak kiepski, defensywny styl gry prezentowany w meczach grupowych.

W ostatnich dniach sporo było spekulacji o przyszłości selekcjonera. Według portalu weszlo.com, w umowie Michniewicza istniała klauzula, która automatycznie przedłużyła umowę po awansie do 1/8 finału mundialu. Gdyby było to prawdą, selekcjoner prowadziłby drużynę narodową również w eliminacjach mistrzostw Europy 2024.

Po porażce z Francją, prezes PZPN Cezary Kulesza zapewnił, że przyszłość selekcjonera nie jest jeszcze przesądzona. - Wrócimy do Warszawy, porozmawiamy na spokojnie z selekcjonerem i podejmiemy dalsze decyzje. Mecz dopiero się skończył, żyjemy jeszcze emocjami po spotkaniu z Francją - mówił działacz w rozmowie z TVP Sport. 

Nie ma żadnej klauzuli?

Według informacji zwykle dobrze zorientowanego w temacie kadry Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, nie istnieje żadna klauzula automatycznie przedłużająca kontrakt Michniewicza.

- Według moich informacji nie ma żadnej klauzuli (...). Umowa selekcjonera kończy się wraz z końcem 2022 roku. Nie ma w niej żadnych uwarunkowań przed jej przedłużeniem. Decyzja należy do Cezarego Kuleszy - powiedział Włodarczyk w programie "Raport z Kataru" na antenie YouTube'owego kanału portalu Meczyki.pl.

Czesław Michniewicz prowadził dotąd reprezentację Polski w trzynastu meczach. Pięć z nich wygrał, trzy zremisował i pięć przegrał. Bilans bramek jest niekorzystny dla Biało-Czerwonych: 13 zdobytych goli i 18 straconych. 

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

/empe 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52