Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: duńskie media nie oszczędzają swojej reprezentacji. Sowite premie za "lukratywną wycieczkę treningową""

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 17:54
Duńskie media nie oszczędzają swoich piłkarzy, którzy odpadli po fazie grupowej mundialu w Katarze. Jak podkreślają, żenujący jest nie tylko wynik, czyli jedna bramka i jeden punkt, lecz też obrażające przeciętnych obywateli premie dla każdego z 26 piłkarzy - po 120 tysięcy euro.
Duńskie media nie oszczędzają swoich piłkarzy, którzy odpadli po fazie grupowej mundialu w Katarze
Duńskie media nie oszczędzają swoich piłkarzy, którzy odpadli po fazie grupowej mundialu w KatarzeFoto: PAP/EPA/Abir Sultan

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Media nie oszczędzają Duńczyków. "Zarobili więcej w dwa tygodnie niż przeciętny Duńczyk przez rok"

Duńscy piłkarze poprzez swoje stowarzyszenie zawodników reprezentacji uzgodnili z federacją piłkarską (DBU), że każdy otrzyma identyczne premie za udział w MŚ bez względu na czas gry i czy w ogóle wyszedł na boisko. Jest to system stosowany od lat również przez federacje Norwegii i Szwecji.

"W ten sposób za luksusową wycieczkę all inclusive do Kataru każdy z tych piłkarzy otrzyma 120 tysięcy euro. Jak na honorarium za ten blamaż jest to nieprzyjemnie dużo" - skomentował dziennik "Ekstrabladet".

Średnia krajowa wynagrodzeń w Danii wynosi 73 tysiące euro rocznie brutto, przy czym w tym kraju obowiązują najwyższe podatki w Unii Europejskiej wynoszące średnio 48,2 procent.

Z 26 piłkarzy reprezentacji Danii 24 mieszka za granicą i tam płaci znacznie niższe podatki, a tylko dwóch gra w duńskiej lidze i robi to w kraju. Z tego też powodu media uważają, że po tym jak zawiedli cały naród, powinni otrzymać zamiast premii surowe finansowe kary.

"Oni zarobili więcej w dwa tygodnie niż przeciętny Duńczyk przez rok. Dostaną 40 tysięcy euro za każdy z tych trzech tragicznych meczów, bez względu na to, czy w nich w ogóle grali. Dla tych, którzy siedzieli na ławce rezerwowych była to więc lukratywna wycieczka treningowa" - dodał "Ekstrabladet".

Francja - Polska. Kiedy i o której mecz 1/8 finału?

Biało-Czerwoni awansowali do kolejnej fazy turnieju dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie C. Kolejnym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będzie aktualny mistrz świata - reprezentacja Francji. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16.00.

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 potrwają do 18 grudnia. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrza globu poznamy dzień później.

Polska - Arabia Saudyjska. "Spokojnie, to tylko Katar", wyjątkowa analiza gry Polaków:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PolskieRadio24.pl/PAP

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52