Euro 2024

Euro 2024. Polska policja w akcji. Ustawka pseudokibiców nie udała się

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 13:46
Polscy policjanci pomogli zapobiec ustawce przed meczem Polska - Holandia w Hamburgu – poinformowała we wtorek wielkopolska policja. Informacje, którymi dysponowali, przekazali funkcjonariuszom z Niemiec.
Policja monitoruje zachowania kibiców podczas Euro 2024
Policja monitoruje zachowania kibiców podczas Euro 2024Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Nadkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji podkreślił, że policjanci z komend wojewódzkich z całego kraju na bieżąco monitorują sytuacje związane z aktywnością pseudokibiców podczas trwających w Niemczech Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Cel: ustawka

- Funkcjonariusze z KWP w Poznaniu zdobyli informacje z których wynikało, że grupa kilkudziesięciu pseudokibiców wybiera się do Hamburga na mecz Polska – Holandia. Jednak głównym powodem wyjazdu była chęć zorganizowania tzw. ustawki z holenderskimi kibicami. Miejscem spotkania miały być okolice stadionu drużyny St. Pauli z siedzibą właśnie w Hamburgu – zaznaczył Święcichowski.

Dodał, że wszystkie zebrane informacje były na bieżąco przekazywane niemieckiej policji, która dzięki temu wiedziała co planują kibice z Polski i w odpowiedni sposób przygotowała się do ich przyjęcia.

Ścisła współpraca i podziękowania

- Policjanci z Hamburga uniemożliwili konfrontację obu grup. Pseudokibice zostali prewencyjnie zatrzymani, a następnie wydaleni z Hamburga. Nie doszło do żadnych incydentów – wskazał Święcichowski.

Poinformował również, że Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk otrzymał od przedstawicieli policji z Hamburga podziękowanie za wzorową współpracę, wymianę informacji i pomoc.

Zobacz również:

<<< TERMINARZ I WYNIKI EURO 2024 >>>

Euro 2024 na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie polskieradio.pl/Euro2024 Euro 2024 na antenach Polskiego Radia i w specjalnym serwisie polskieradio.pl/Euro2024

pg,pap